شنبه. فوریه 22nd, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

نرخ اجاره تانکر غول پیکر در 110 روز به پایین ترین سطح می رسد

نرخ اجاره تانکر غول پیکر در 110 روز به پایین ترین سطح می رسد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : کارگزاران حمل و نقل به رویترز گفتند که با توجه به تقاضای چینی ها برای نفتی که تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار دارد ، قیمت اجاره تانکرهای غول پیکر که برای آسیا از طریق منطقه خلیج فارس در خاور میانه و خلیج مکزیک به مقصد می رسید ، از اواسط سپتامبر گذشته به پایین ترین سطح خود رسید.

Sinopec ، بزرگترین پالایشگاه آسیا و پالایشگاه های کوچک مستقل در آسیا ، در صورت کاهش مصرف ، عملیات را کاهش داده است.

به نقل از رویترز ، یک آژانس حمل و نقل اظهار داشت: “قبل از اعمال تحریم ها بر روی COSCO ، بازار به آنچه باز می گردد برگردد.” وی با اشاره به تحریم های آمریکا بر دو واحد شرکت حمل و نقل چینی متعلق به این کشور است.

به گفته افراد مرتبط با صنعت انرژی این کشور ، تقاضای چینی ها برای نفت حدود 3 میلیون بشکه در روز یا 20 درصد از کل مصرف کاهش یافته است ، زیرا ویروس کرونا فشار اقتصادی را وارد می کند.

این نماینده حمل و نقل ادامه داد: “همه متغیرهای دیگر ، مانند احتقان بندر ناشی از (پایگاه های جدید) سازمان بین المللی دریانوردی در سال 2020 ، حرکت سوخت کم گوگرد و اعتصابات کارگری در اروپا از بین رفته است.”

قیمت باری در اواخر ماه سپتامبر در برابر شرایط تحریم های کوسکو افزایش یافت و دسامبر گذشته دوباره به دلیل موانع لجستیکی مربوط به جابجایی به سوخت های آلاینده کمتر با معرفی قوانین جدید IMO در سال 2020 افزایش یافت.

روز دوشنبه ، دو منبع گفتند كه اوپك و متحدانش در نظر دارند به دلیل تأثیر ویروس كرونا جدید بر تقاضا ، تولید نفت خود را 500،000 بشكه در روز کاهش دهند.

یک منبع اوپک اظهار داشت: سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان آن مانند روسیه در زمینه آنچه که به اوپک + معروف است ، در نظر دارند برگزاری جلسه وزرایی را در 14 و 15 فوریه برگزار کنند ، یعنی قبل از اینکه این نشست برای ماه مارس تعیین شود.

روز جمعه گذشته ، ایالات متحده بخشی از تحریم ها علیه کوسکو را لغو کرد.

کارگزاری دریایی Primar Maritime اظهار داشت: قیمت چارتری نفتکش بسیار بزرگ نفتی از خلیج مکزیک به آسیا به 8 میلیون دلار کاهش یافت که کمترین قیمت آن از 19 سپتامبر است.

یک کارگزار دیگر گفت: قیمت پیشنهادی برای همان پرواز 7.5 میلیون دلار بوده است.

منبع خبر : اخبار امروز