شنبه. فوریه 22nd, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

چین برای کاهش عواقب کرونا در حال کاهش بهره و پول نقد است

چین برای کاهش عواقب کرونا در حال کاهش بهره و پول نقد است

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : روز دوشنبه ، بانک مرکزی چین گام مهمی را برای رسیدگی به پیامدهای اقتصادی گسترش ویروس جهش یافته جدید کرونا برداشته ، زیرا تصمیم گرفت نرخ بهره وام را کاهش دهد و وام های کوتاه مدت را به بانک ها ارائه دهد.

بانک مردم چین امروز اعلام کرد که 150 میلیارد یوان (21.4 میلیارد دلار) به صورت وام در قالب وام های یک هفته یا 14 روزه به بانک ها ارائه می دهد.

به گفته ما جون ، مشاور بانک مرکزی چین ، با توجه به تزریق پول نقد کم هزینه به سیستم بانکی “برای اطمینان از سطح کافی جریان نقدی در این دوره ویژه برای کنترل ویروس ، علاقه به این وامها نیز 10 واحد پایه کاهش یافته است.” کاهش بیشتر نرخ در این ماه.

بلومبرگ نیوز خاطرنشان کرد: تزریق جریان پول بخشی از مجموعه اقدامات پشتیبانی اقتصادی است که در ابتدای این هفته در چین اعلام شد به عنوان بخشی از تلاش ها برای جلوگیری از کاهش شدید قیمت سهام در چین و کمک به شرکت های متاثر از شیوع ویروس و تمدید تعطیلات سال جدید قمری در چین.

بلومبرگ افزود ، در حالی که دولت چین گفته است که اطمینان دارد که می تواند عواقب اقتصادی انتشار ویروس جدید کرونا را به حداقل برساند ، بانک مرکزی و مقامات نظارتی همچنان برای پشتیبانی از بازارهای مالی و شرکتی به کار خود ادامه خواهند داد ، پس از آنکه اثرات انتشار ویروس بر عملکرد شرکت ها و بورس سهام مشخص شد.

مقامات چینی متعهد شده اند سطح نقدینگی مورد نیاز خود را تأمین کنند ، در حالی که به نظر می رسد اقدامات تسریع بیشتر پولی در راه است.

ما در ماه ژوئن ، مشاور بانکی ، در مصاحبه با اخبار مالی بانک مردم چین ، گفت که انتظار دارد در صورت مراجعه به این روش طبق معمول ، علاقه خود را برای وام های جدید کاهش دهد و همچنین باعث کاهش بهره وام های میان مدت شود.

در همین حال ، قیمت سهام و معاملات آینده کالا در چین امروز سقوط کرد و بازارها پس از پایان تعطیلات سال نو قمری به کار خود بازگشتند.

بازارهای اوراق بهادار و ارز امروز برای نخستین بار از 23 دسامبر گذشته دوباره به کار خود بازگشتند زیرا یوان در برابر دلار سقوط کرد تا 7 یوان در هر دلار ثبت کند.

بازده اوراق قرضه ده ساله چینی با 17 امتیاز پایه به 2.81 درصد رسید که بزرگترین کاهش روزانه آن از سال 2014 است.

منبع خبر : اخبار امروز