دو. فوریه 24th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

کرونا در اولین جلسه معاملاتی 400 میلیارد دلار خسارت وارد کرد

کرونا در اولین جلسه معاملاتی 400 میلیارد دلار خسارت وارد کرد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : نگرانی از گسترش ویروس کرونا باعث شد ارزش سهام چینی ها در اولین جلسه معاملاتی ، دوشنبه ، پس از یک تعطیلات طولانی برای نشانه سال جدید قمری ، بیش از 400 میلیارد دلار کاهش یابد ، در حالی که تعداد کشته شدگان از این بیماری همه گیر به 361 رسید.

بازارها در اولین جلسه از 23 ژانویه ، هنگامی که شیوع ویروس منجر به کشته شدن 17 نفر در ووهان ، مرکز مرکز شیوع آن ، در استان مرکزی هوبی شد ، سقوط کرد.

کمیته ملی بهداشت اظهار داشت: “تعداد کشته شدگان در چین از روز یکشنبه به 361 نفر افزایش یافت که نسبت به روز گذشته 57 مورد افزایش یافته است.”

تعداد عفونتهای جدید تأیید شده تا 2829 افزایش یافته و تعداد کل آنها به 17205 نفر رسیده است.

ووهان و سایر شهرها همچنان با محدودیت های شدید در مسافرت در حال انزوا هستند و چین نیز به دلیل محدودیت پروازها به داخل و از کشور با افزایش انزوا بین المللی روبرو است.

حداقل 171 زخمی دیگر در بیش از 20 کشور و منطقه دیگر ، از جمله ایالات متحده ، ژاپن ، تایلند ، هنگ کنگ و انگلیس گزارش شده است.

سازمان بهداشت جهانی یک وضعیت اضطراری جهانی اعلام کرد ، اما اهمیت محدودیت ها در تجارت و مسافرت را پایین آورد.

رسانه های دولتی گزارش داده اند که یک بیمارستان ساخته شده در تنها 8 روز برای معالجه افراد مبتلا به ویروس در ووهان ، از روز دوشنبه پذیرش بیماران را آغاز می کند و این بیمارستان 1000 تختخواب دارد.

چین در حال ساخت بیمارستان دوم در ووهان با 1600 تخت است و قرار است این بیمارستان در 5 فوریه تکمیل شود.

کشورها در تلاش برای مهار ویروس ممنوعیت سفر به چین تحمیل کرده اند ، و همچنین به دنبال این هستند که شهروندان رشته خود را از ووهان خارج کنند.

وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو اظهار داشت: “آمریكا كه هفته گذشته برخی از اتباع خود را منتقل كرد ، قصد پروازهای بیشتری را دارد.”

روسیه از روز دوشنبه تخلیه شهروندان خود از ووهان را آغاز خواهد کرد ، همچنین قطارهای مسافربری مستقیم را با چین به حالت تعلیق درآورد.

منبع خبر : اخبار امروز