چهار. فوریه 26th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

Nikkei ژاپنی در ابتدای معاملات توکیو 1.43 درصد سقوط کرد

Nikkei ژاپنی در ابتدای معاملات توکیو 1.43 درصد سقوط کرد

شاخص Nikkei در آغاز معاملات روز دوشنبه در بورس اوراق بهادار توکیو سقوط کرد.

Nikkei با 1.43٪ کاهش به 22.874.27 امتیاز رسید ، در حالی که شاخص گسترده تر Topix با 1.41٪ کاهش به 1660.66 امتیاز رسید.

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروزهفته گذشته ، شاخص Nikkei به دلیل نگرانی در مورد ویروس گسترده ویروس رضایی در چین ، که در آن حدود 2.6٪ در هفته از دست داد ، و در ماه ژانویه حدود 1.9٪ در ماه ژانویه ، اولین بار افت ماهانه خود از ماه آگوست را بدست آورد. آگوست سال گذشته.

سرمایه گذاران هنوز نگران این ویروس هستند که چگونه می تواند اقتصاد جهانی را مختل کند ، با این که سازمان بهداشت جهانی اعلام وضعیت اضطراری بهداشت جهانی را اعلام کرده است.

صبح دوشنبه صبح ، کمیته بهداشت و درمان در استان هوبی چین ، مرکز مرکز شیوع ویروس جدید کرونا ، گفت که این بیماری یکشنبه ، یکشنبه 56 مرگ جدید را از این ویروس ثبت کرده است و تعداد کشته ها را به 350 نفر رسانده است.

این استان همچنین 2103 مورد جدید از ویروس را ثبت کرده است که تعداد کل عفونت ها را به 11 هزار و 177 نفر رسانده است.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی با تأیید اعتماد این سازمان به توانایی چین در مهار و از بین بردن شیوع ویروس جدید کرونا و مخالفت آن با محدودیت سفر یا تجارت با چین ، توضیح داد که تصمیم این سازمان نشان دهنده عدم اطمینان وی به چین نیست.

بیش از یک ماه از انتشار ویروس جدید کرونا در شهر چینی ووهان ، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد “وضعیت اضطراری” در برابر زمینه ای از بیماری مرموز که باعث ایجاد وحشت جهانی برای انتقال آن از فرد به فرد دیگر قبل از بروز علائم آن شده است.

منبع خبر: اخبار امروز