یک. فوریه 23rd, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

بزرگترین افت بهره وری کارگران انگلیس در 250 سال

بزرگترین افت بهره وری کارگران انگلیس در 250 سال

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز : مطالعه ای که نتایج آن در هفته جاری منتشر خواهد شد نشان داد که بهره وری کارگران در انگلیس بزرگترین کاهش را در حدود 250 سال به ثبت رسانده است.

خبرگزاری “بلومبرگ” اظهار داشت: این تحقیق حاکی از کاهش 20 درصدی بهره وری از سطح آن قبل از بحران اقتصادی جهانی در سال 2008 است که بزرگترین کاهش از دوره 1760 تا 1800 یعنی دوره ای که شاهد انقلاب صنعتی بوده ایم.

این مطالعه نشان داد كه 3 عامل اصلی در پشت این كاهش بهره وری وجود دارد: پایان رونق بخش های فناوری اطلاعات و ارتباطات ، بحران مالی و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا.

نیکلاس کرافت ، که با همکاری نویسنده ترنس میلز و محققان دانشگاه ساسکس و لافرپو همکاری داشت ، گفت: این عملکرد برای کارگران در انگلیس “به طرز تکان دهنده ای بد” است. نتایج مطالعه کامل توسط موسسه ملی بررسی اقتصادی در تاریخ 6 فوریه منتشر می شود.

اگرچه این فناوری منجر به افزایش چشمگیر بهره وری در آغاز قرن بیست و یکم شد ، اما در طول دهه از سال 2008 تا 2018 کمتر از یک چهارم از افزایش بهره‌وری کمک کرد.

اقتصاددانان گفته اند که هوش مصنوعی ممکن است درهای انقلاب جدید را باز کند ، اما این تاکنون تأثیر کمی داشته است.

در همین حال ، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به این معنی است که مدیران ارشد باید روی برنامه ریزی متمرکز شوند. این همچنین منجر به کاهش نسبی در بهره وری شرکتهایی که بسیار تولیدی و وابسته به صادرات هستند ، در مقایسه با شرکتهای کم کارآمدتر که متکی به بازار داخلی هستند.

انگلیس عصر جمعه از اتحادیه اروپا خارج شد ، تحت یک توافق نامه موقت انتقال که برای مدت 11 ماه آغاز می شود و در طی آن نخست وزیر انگلیس امیدوار است مذاکره درباره یک توافق نامه تجارت آزاد مشابه آنچه که توسط کانادا و اتحادیه اروپا منعقد شده است ، انجام دهد.

پس از خروج از اتحادیه اروپا در 31 ژانویه سال 2020 ، انگلیسی ها وارد یک دوره انتقالی تا 31 دسامبر شدند که در طی آن آنها به اعمال قوانین اروپایی ادامه می دهند و جزئیات مربوط به روابط جدید در این دوره مورد بحث قرار خواهد گرفت.

منبع خبر : اخبار امروز