شنبه. فوریه 29th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

تورهای چین سعی می کنند ضررهای کرونا را محدود کنند

تورهای چین سعی می کنند ضررهای کرونا را محدود کنند

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : بورس های چین در تلاش هستند تا تلفات خود را محدود کنند ، روز سه شنبه ، پس از شروع جلسات به وضوح در پی کاهش شدید بازارهای بسیار بی ثبات ، تحت سلطه ترس از بروز همه گیر نوظهور ویروس کرونا و تأثیر آن بر اقتصاد.

و شاخص بورس اوراق بهادار شانگهای با افت 2.23 درصدی به 2685.27٪ واحد رسید ، در حالی که جلسه در بورس شنژن آغاز شد ، با 3.48٪ کاهش به 1552.96 امتیاز رسید.

اما این دو مبادله توانستند در دقایقی بعد کاهش سریع را کاهش دهند و پس از نیم ساعت پس از شروع جلسه ، یک رشد جزئی 0.58 در شانگهای و 1.88 درصد در شنژن به ثبت رساندند. اما مبادلات تا حد زیادی بی ثبات ماند.

روز دوشنبه ، دو مبادله قاره چین در اولین جلسه پس از یک تعطیلات طولانی که از 24 ژانویه آغاز شد و به مناسبت سال نو قمری آغاز شد ، سقوط کردند.

بورس اوراق بهادار شانگهای 7.72٪ تعطیل شد ، در حالی که بورس شنزن با افت 7.41٪ روبرو شد و بیشترین کاهش را از زمان فروپاشی مالی در تابستان 2015 نشان داد.

شیوع ویروس جدید کرونا که تاکنون بیش از 400 نفر را کشته است ، باعث ایجاد تجاوز به سرمایه گذاران می شود و می تواند برای مدت طولانی بر اقتصاد چین تأثیر بگذارد.

و مقامات بهداشت و درمان در چین امروز ، سه شنبه اعلام كردند كه علاوه بر افزایش آمار تلفات ، تعداد مبتلایان به كروناویروس جدید به 20 هزار و 438 نفر رسیده است.

منبع خبر : اخبار امروز