جمعه. فوریه 28th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

مورالس دولت بولیوی را به تلاش برای دستگیری وزیر سابق داخلی خود متهم می کند

مورالس دولت بولیوی را به تلاش برای دستگیری وزیر سابق داخلی خود متهم می کند

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز :  رئیس جمهور پیشین بولیوی روز سه شنبه ، اوو مورالس رئیس جمهور پیشین بولیوی را متهم کرد که به دنبال دستگیری وزیر پیشین خود ، ویلفردو چاوز است ، و فاش کرد که این فرد به منظور “ایمن بودن” به سفارت آرژانتین در لاپاز رفته است.

مورالس در توئیتی در توییتر گفت: “ویلفردو چاوز ایمن است. او به ما گفت که دیکتاتوری می خواست او را دستگیر کند و به دفاتر وی حمله کرد.”

مورالس ، که در حال حاضر در تبعید در آرژانتین زندگی می کند ، افزود که یکی از اهداف آنچه او کودتاء 10 نوامبر نامید ، از بین بردن حرکت به سمت سوسیالیسم بود.

وزیر امور خارجه سابق ، از طرف خود ، در توئیتی در توئیتر فاش کرد که آنچه وی “دولت de facto” نامیده بود ، در پی دستگیری وی بود تا از رسمی شدن نامزدی مورالس برای انتخابات سنا که در ماه مه آینده برگزار می شود ، جلوگیری کند.

اخیراً رئیس جمهور پیشین بولیوی اعلام کرد سیاستمدار لوئیس آرک که در زمان تصدی پست وزیر اقتصاد بوده است ، نامزد حزب چپ وی در انتخابات ریاست جمهوری آینده است.

مورالس همچنین تأیید كرد كه وزیر خارجه پیشین وی ، دیوید چوكووانكا ، در انتخابات مقرر در 3 مه ، كاندیدای “جنبش برای سوسیالیسم” برای معاون رئیس جمهور خواهد بود.

این دو نامزد متعلق به مردم آیمارا هستند که بومی بولیوی هستند.

منبع خبر : اخبار امروز