شنبه. فوریه 29th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

یک پزشک چینی نسبت به شیوع “کورونا” هشدار داده است ، اما مقامات به او دستور داده اند که ساکت باشد

یک پزشک چینی نسبت به شیوع “کورونا” هشدار داده است ، اما مقامات به او دستور داده اند که ساکت باشد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز :  یک پزشک چینی فاش کرده است که وی از شیوع ویروس جدید در کشور خود از اواخر ماه دسامبر اطلاع داشته و همکارانش را نسبت به آن هشدار داده است ، اما برخی از مقامات به وی گفتند که درمورد هر چیزی که مربوط به ویروس است صحبت نکند و او را متهم به انتشار شایعات کرد.

براساس گزارشی که توسط “بی بی سی” انگلیس منتشر شده است ، چشم پزشک ، لی وینلیانگ ، دسامبر گذشته در بیمارستان ووهان مشغول به کار بود که متوجه شد هفت مورد آلوده به ویروس مشابه ویروس SARS است که در سال 2003 حدود 800 نفر را به قتل رساند.

لیانگ پیامی را به همکارانش ارسال کرد و در مورد ویروس به آنها هشدار داد و به آنها توصیه کرد که از بروز عفونت جلوگیری کنند.

چهار روز بعد ، لیانگ شگفت زده شد ، هنگامی که تعدادی از مقامات دفتر امنیت عمومی به خانه وی رفتند و از وی خواستند تا تفاهم نامه ای را صادر کند که او را متهم به “انتشار اطلاعات نادرست که به شدت سیستم اجتماعی را آشفته کرده بود” متهم کرد.

در این بیانیه آمده است: “ما به طور رسمی به شما در مورد عواقب ادامه لجاجت و اقدامات غیرقانونی شما ، در مورد خطر عدالت خواهی شما هشدار می دهیم.”

منبع خبر : اخبار امروز