شنبه. فوریه 22nd, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

20 دقیقه ورزش برای تحریک حافظه با کافئین رقابت می کند

20 دقیقه ورزش برای تحریک حافظه با کافئین رقابت می کند

به گزارش سرویس اخبار پزشکی سایت اخبار امروزیک مطالعه جدید نشان داد که 20 دقیقه ورزش تأثیر یکسان با نوشیدن قهوه بر تحریک حافظه دارد.

محققان آزمایشگاه ورزش در دانشگاه غربی در انتاریو ، کانادا ، تأثیر کافئین و ورزش بر حافظه کار را با هم مقایسه کردند و به این نتیجه رسیدند که ورزش نیز برای ذهن و بدن مفید است.

به اندازه یک فنجان قهوه خوب به نظر می رسد ، این واقعیت که کافئین یک ماده روانگردان است و دارای عوارض جانبی مانند اضطراب و لرز در بدن است ، نمی توان نادیده گرفت.

نتایج این تحقیق که در مجله “Nature Science Reports” منتشر شد ، نشان داد که ورزش و کافئین تأثیر مشابهی دارند و بهبود حافظه کاری شرکت کنندگان در تجربه مطالعه پس از گذراندن 20 دقیقه روی تردمیل و مصرف دوز کافئین مشابه بود.

این مطالعه تأیید کرد که ورزش با فواید طولانی مدت آن می تواند به بهبود خلق و خو و تمرکز مانند کافئین کمک کند ، و دریافتند که اگر فردی تصمیم به کاهش میزان خود بگیرد ، می تواند به غلبه بر علائم ترک کافئین کمک کند.

شایع ترین علائم ترک کافئین از بدن شامل حالت تهوع ، خستگی ، کمبود انرژی و احساسات ، کاهش خلق و خو و “مه مه مغزی” است که شرط کاهش وضوح ذهنی است.

منبع خبر : اخبار امروز