جمعه. فوریه 28th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

معاون آلمانی اردوغان را به ارتکاب جابجایی قومی علیه کردهای سوریه متهم کرد

اخبار امروز  معاون آلمانی اردوغان را به ارتکاب جابجایی قومی علیه کردهای سوریه متهم کرد اخبار امروز اخبار روز

رجب طیب اردوغان

معاون آلمانی اردوغان را به ارتکاب جابجایی قومی علیه کردهای سوریه متهم کرد

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروزافرام زومر ، نماینده پارلمان آلمان ، رژیم رئیس جمهور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را به ارتکاب جابجایی قومی کردها در شمال سوریه متهم کرد و خواستار توقف کامل صادرات اسلحه به آنکارا شد.

سامر به نقل از زومر گفت: “رژیم اردوغان قصد دارد پناهجویان سوری را که از نبردها در حال فرار از شمال عراق هستند ، در نقض آشکار قوانین بین المللی و قوانین قانونی مستقر کند.”

وی افزود: “دولت آلمان نباید از طرح ترکیه حمایت کند … و هر رفتار دیگری مشارکت در روند آوارگان جمعی انکارا علیه جمعیت کرد در شمال سوریه است.”

وی با تأکید بر اینکه “عملیات جابجایی منظم خلاف قوانین بین المللی است و یک جنایت جنگ است” ، از دولت این کشور خواست تا صادرات اسلحه به ترکیه را متوقف کند.

در متن دیگر ، گزارشی از واحد تحقیق پارلمان آلمان ، پس از یک عملیات نظامی علیه نیروهای کرد در سال گذشته ، تمایل ترکیه برای اسکان دو میلیون سوری در شمال سوریه را نشان داد.

این گزارش ، که از آن روزنامه Tagess SPIEGEL گزیده هایی را منتشر کرده است ، تمایل ترکیه را “نقض آشکار قوانین بین المللی توصیف می کند ، مگر اینکه دلایل نظامی و امنیتی روشنی داشته باشد”.

وی افزود: “با این وجود دلایل امنیتی در این مورد وجود ندارد ، زیرا نیروهای کرد در شمال سوریه به ترکیه حمله نکرده و امنیت آن را تهدید نکردند.”

وی هشدار داد كه دولت آلمان از بازگشت سوری ها به كشورشان مهم نیست ، اما این روند باید بدون هیچ تاثیری روی ترکیب جمعیتی در شمال سوریه انجام شود.

منبع خبر : اخبار امروز