جمعه. فوریه 21st, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

نفت بعد از گزارش دارویی برای معالجه افراد مبتلا به “کرونا” 3٪ پرش می کند

نفت بعد از گزارش دارویی برای معالجه افراد مبتلا به “کرونا” 3٪ پرش می کند

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروزقیمت نفت امروز بیش از 3 درصد افزایش یافت ، امروز چهارشنبه ، پس از گزارش ها مبنی بر اینکه دانشمندان داروی موثری برای درمان ویروس کرونا در حال گسترش در چین پیدا کرده اند که به دومین اقتصاد بزرگ جهان در هفته های اخیر آسیب رسانده است.

معاملات آتی نفت خام برنت 1.76 دلار یا 3.2٪ افزایش به 55.72 دلار در هر بشکه در ساعت 0919 به وقت گرینویچ ، در حالی که معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت 1.34 دلار یا 2.6 درصد افزایش یافت و به 50.93 دلار در هر بشکه رسید.

روز سه شنبه ، ژانگجیانگ دیلی گزارش داد که یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه ژجیانگ دو داروی جدید را پیدا کرده است که می توانند به طور موثری “مقابله با کرونا ” کنند.

روز چهارشنبه ، قیمت نفت از اخبار اوپک و متحدانش در مورد کاهش تولید بیشتر برای مقابله با کاهش احتمالی تقاضای جهانی نفت در نتیجه گسترش سریع ویروس کرونا چینی حمایت کرد.

در جلسه دیروز ، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آن به رهبری روسیه ، گروه موسوم به اوپک + ، دیروز یک فرستاده چین در سازمان ملل در وین شنیدند تا تأثیر شیوع ویروس کرونا بر تقاضای جهانی نفت و رشد اقتصادی را ارزیابی کند.

تولیدکنندگان در حال مطالعه کاهش تولید بیشتر هستند و جلسه ای را که از مارس تا فوریه برگزار می شود ، ارائه می دهند.

در همین حال ، براساس داده های موسسه نفت آمریکا در روز گذشته منتشر شد ، موجودی نفت خام ایالات متحده در هفته منتهی به 31 ژانویه با 4.2 میلیون بشکه افزایش یافت و به 432.9 میلیون بشکه رسید.

این رقم بالاتر از انتظارات تحلیلگران برای افزایش 2.8 میلیون بشکه ای است.

گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده قرار است امروز چهارشنبه منتشر شود.

منبع خبر : اخبار امروز