جمعه. فوریه 28th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

واشنگتن در حال انجام تست های کنترل از راه دور هواپیماهای جنگی بدون سرنشین است

واشنگتن در حال انجام تست های کنترل از راه دور هواپیماهای جنگی بدون سرنشین است

به گزارش سرویس اخبار  سیاسی سایت اخبار امروز : شرکت تولید نیروی هوایی نیروی دریایی ایالات متحده و بوئینگ روز سه شنبه اعلام کرد که آنها آزمایشاتی را روی دو جنگنده کنترل از راه دور از جنگنده سوم جنگنده انجام داده اند ، اثبات کرد که مأموریت های جنگی متعدد می تواند توسط هواپیماهای جنگنده بدون سرنشین انجام شود.

اواخر سال گذشته ، نیروی دریایی ایالات متحده و بوئینگ آزمایشات آزمایشی را در پایگاه نیروی هوایی رودخانه Patexent در جنوب شرقی واشنگتن انجام دادند و در طی آن آنها دو جنگنده EA-18G Groller را راه اندازی کردند که 21 مأموریت مختلف را در 4 نوع انجام داده و هر یک از آنها از کابین خلبان کنترل می شدند. یک جنگنده EA-16 با فاصله نزدیک پرواز می کرد.

اگرچه به دلایل ایمنی در کابین خلبان هر دو جنگنده وجود داشت ، اما هر دو هواپیما طوری پرواز می کردند که گویی صندلی رانندگی خالی است و از راه دور از کابین خلبان هواپیمای سوم کنترل می شدند.

در بیانیه بوئینگ آمده است كه این نوع سلاح ها “اثربخشی در فن آوری را نشان می دهد كه F-18 Super Hornets و EA-18G Groller را قادر می سازد مأموریت های جنگی را با سیستم های بدون سرنشین انجام دهند.”

جنگنده EA-16 یک هواپیمای جنگی تخصصی است که برای دور زدن رادارهای دشمن و ایجاد اختلال در ارتباطات مورد استفاده قرار می گیرد و معمولاً مجهز به ناوهای هواپیمابر است.

این نسخه به روز شده از جنگنده FA-18F Super Hornet است که توسط نیروی دریایی استفاده می شود و به موشک های هوا به هوا و هوا به سطح مجهز شده است.

“تام براند” ، مقام رسمی بوئینگ گفت: “این فناوری به نیروی دریایی اجازه می دهد تا محدوده سنسور را افزایش داده و هواپیمای سرنشین شده را از خطر خارج کند.”

وی افزود: از این دستاورد می توان برای توسعه سایر سیستم های بدون سرنشین نیروی دریایی ایالات متحده استفاده کرد.

منبع خبر : اخبار امروز