دو. فوریه 24th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

پرتغال در مدت 5 سال تولید خورشیدی را دو برابر کرد

پرتغال در مدت 5 سال تولید خورشیدی را دو برابر کرد

به گزارش سرویس اخبار فناوری سایت اخبار امروز: اداره کل انرژی و زمین شناسی پرتغال اعلام کرده است که تولید انرژی خورشیدی یا PV را در 5 سال گذشته دو برابر کرده است.

تقریبا نیمی از تولید پرتغال در Alentejo واقع شده است ، جایی که انرژی خورشیدی در حال حاضر 12٪ از کل مصرف برق در منطقه یاد شده را تشکیل می دهد.

تولید انرژی خورشیدی در پرتغال هر ساله رشد می کند ، زیرا نیروگاه های جدید خورشیدی در مقیاس وسیعی از شمال تا جنوب پرتغال متولد می شوند که این امر منجر به کاهش قابل توجه در هزینه واحدهای انرژی خورشیدی شده است.

آخرین داده های اداره کل انرژی و زمین شناسی “DGEG” حاکی از آن است که پرتغال در سال گذشته 1276 گیگاوات انرژی خورشیدی تولید کرده است ، که چیزی بیش از دو برابر 627 گیگاوات ساعت در سال 2014 است.

بخش اعظم این رشد فقط در سال گذشته رخ داده است که براساس آمارهای DGEG برای دسامبر 2019 ، تولید آن در مقایسه با سال 2018 27 درصد افزایش یافته است.

داده ها نشان می دهد که Alentejo به تنهایی در سال گذشته 46 درصد از کل تولید PV خورشیدی را در پرتغال متمرکز کرده است.

قرار گرفتن در معرض آفتاب در جنوب پرتغال با Alentejo بخش بزرگی از سرمایه گذاری های جدید در نیروگاه های انرژی خورشیدی را جذب کرده است که در حال حاضر بدون نیاز به تعرفه های طولانی مدت یارانه ها ساخته می شوند.

نمونه ای از این علاقه پروژه 480 مگاواتی است که Fermesolar می خواهد در منطقه Mertola با سرمایه گذاری نزدیک به 400 میلیون یورو نصب کند.

داده های DGEG نشان می دهد که شهر “Alentejo” در سال 2019 تولید انرژی خورشیدی حدود 580 گیگاوات بوده است.

این معادل حدود 12٪ از کل مصرف برق سالانه در منطقه است ، در مقایسه با بهره وری منطقه شمالی در سال 2019 حدود 149 گیگاوات انرژی خورشیدی بالغ شده است که معادل حدود 1٪ از مصرف سالانه آن است.

منبع خبر : اخبار امروز