شنبه. فوریه 22nd, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

آنفلوانزای مرغی برگشته است … این بیماری همه گیر 8 کشور را فرا گرفته است

آنفلوانزای مرغی برگشته است … این بیماری همه گیر 8 کشور را فرا گرفته است

به گزارش سرویس اخبار پزشکی سایت اخبار امروز :  همزمان با تلاش جهان برای مبارزه با ویروس جدید کرونا، ویروس آنفلوانزای مرغی H5N1 دوباره ظاهر می شود که در مواجهه با این بیماری های همه گیر ، سردرگمی جهانی را به وجود می آورد.

مجارستان 50،000 مرغ را در نتیجه آنفلوانزای مرغی جمع کرد

در اوایل ماه فوریه ، چین شیوع آنفلوانزای مرغی در استان هونان ، واقع در جنوب استان هوبی ، مرکز ویروس جدید “کرونا” را اعلام کرد و باعث شد که پس از 4500 نفر از آنها در یک مزرعه درگذشت ، 17828 مرغ را از بین ببرد.

ویروس “H5N8” که باعث ایجاد آفات طیور در ماه ژانویه می شود ، خیلی سریع در مناطق شرقی اروپا رواج یافت و آلمان ، جمهوری چک ، لهستان ، مجارستان ، رومانی و اسلواکی عفونت های جدیدی را اعلام کردند ، با توجه به اینکه پرندگان مهاجر دلیل بازگرداندن این بیماری همه گیر است.

مجارستان 53500 پرنده را به دلیل ترس از انتقال این بیماری به انسان ، اعدام كرد ، زیرا این امر باعث بروز مشكلات جدی می شود و در برخی موارد منجر به مرگ می شود ، در نتیجه ذات الریه ، ملتحمه ، نارسایی تنفسی ، عملکرد كلیه و ایجاد مشکلات قلبی است.

جمهوری چک برای اولین بار در 3 سال از ظهور آنفولانزای مرغی در خاک خود خبر داد و هشدار نسبت به انتقال آن به انسان و نشانگر علائم سرفه ، تب ، گلو درد ، درد عضلات ، سردرد ، تنگی نفس و از دست دادن اشتها داشت.

عربستان سعودی از انتشار آنفولانزای مرغی در مرغداری طی روز چهارشنبه خبر داد و اعلام کرد که تعداد پرندگان مرده به 22 هزار و 700 نفر رسیده است ، در حالی که مقامات 358 هزار پرنده باقی مانده را به عقب رانده اند.

وی تأکید کرد: لازم است که واکسن های آنفولانزای فصلی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری انجام شود و هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنید در صورت احساس علائم بیماری و همچنین مصرف داروهای پیشگیرانه و ضد ویروس.

براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی ، اولین آلودگی به ویروس “H5N1” در انسان در سال 1997 در هنگ کنگ چین ثبت شد و پس از آن 60٪ افراد دیگر کشته شدند.

تا به امروز 12 نوع از این ویروس ها کشف شده اند که مشهورترین آن ویروس H5N1 است که اولین ویروسی است که افراد را در آنفولانزای مرغی آلوده می کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن با اطمینان از تغذیه مناسب و خوردن عناصر مورد نیاز بدن مانند ویتامین ها ، کلسیم و نمک معدنی ، کلید جلوگیری از آنفولانزای مرغی است.

مهم است که همیشه دست ها را بشویید ، از بهداشت عمومی بدن اطمینان حاصل کنید و از آن غفلت نکنید ، تماس با افراد مبتلا را کاهش داده ، از اهداف شخصی آنها استفاده نکنید ، از قرار گرفتن در مکان های شلوغ خودداری کنید و از تهویه در مکان های اجتماعات انسانی بیشتر کنید.

منبع خبر : اخبار امروز