پنج. فوریه 20th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

ترامپ درباره تبرئه خود اظهار داشت: برای همیشه با شما

ترامپ درباره تبرئه خود اظهار داشت: برای همیشه با شما

رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ پس از پاکسازی وی در مجلس سنا به اتهام سوءاستفاده از قدرت و انسداد كنگره در یك جلسه تاریخی ، پنجشنبه ، از طریق حساب رسمی خود در توییتر منتشر كرد.

ویدئوی ارسال شده توسط ترامپ به عنوان نشانه ای از تجلیل از ادامه وظایف خود در کاخ سفید و عدم موفقیت دموکرات ها در منزوی کردن وی ، نشان از تمایل وی برای برتری در انتخابات آینده و انتخابات بعدی ، و در پایان این ویدئو بنری در مقابل او ظاهر می شود که روی آن “برای همیشه” نوشته شده است.

این فیلم اشاره ای به اعلام ترامپ از نامزدی وی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده ایالات متحده دارد.

روز چهارشنبه ، ترامپ در نبرد “انزوا” خود پیروز شد پس از آنكه مجلس سنا رای داد كه دو اتهام علیه او را رد كند.

سنا رئیس جمهور آمریكا را از دو اتهام مطرح شده در مجلس نمایندگان ، یعنی: سوء استفاده از قدرت و جلوگیری از كار كنگره ، تبرئه كرد.

در جریان رأی مجلس به اتهام اول “سوءاستفاده از قدرت” ، 52 عضو به تبرئه ترامپ رای دادند ، در مقایسه با 48 عضو که معتقدند رئیس جمهور مقصر است ، و در مورد اتهام دوم “جلوگیری از کار کنگره” ، 53 عضو به نفع ترامپ رای دادند.

در نتیجه ، میچ مک کانل ، رهبر اکثریت سنا ، برای توصیف تبرئه ترامپ درباره برکناری وی ، به عنوان “یک شکست سیاسی” برای حزب دموکرات شناخته شده است.

از طرف دیگر ، نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده ، با انتقاد از تبرئه وی از سوی مجلس سنا ، “ترك تهدید برای دموكراسی آمریكا” را در نظر گرفت.

در 18 دسامبر ، دموکرات ها ترامپ را متهم کردند که به اکثر آنها در مجلس نمایندگان تکیه می کند.

این محاکمه یک نقطه عطف تاریخی در ایالات متحده بود ، زیرا این سومین بار در تاریخ خود است که کنگره رئیس جمهور را در یک مکانیسم انزوا محاکمه کرده است ، پس از اندرو جانسون در سال 1868 و بیل کلینتون در سال 1999.