چهار. فوریه 26th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

حمایت ویژه برای 36 سیاستمدار آلمانی از تهدیدات “راست افراطی”

حمایت ویژه برای 36 سیاستمدار آلمانی از تهدیدات “راست افراطی”

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز : یک گزارش دولت آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد که پلیس به دلیل تهدیدهای شدید از “راست افراطی” از 36 سیاستمدار آلمانی محافظت ویژه می کند.

این ماهها پس از کشته شدن سیاستمدار طرفدار پناهندگی ، والتر لوبک ، توسط یک جوان نازی نژاد در ماه ژوئن صورت می گیرد.

مجله آلمانی “Der Spiegel” به نقل از این گزارش نوشت: “10 نفر از آنها در همه جا توسط پرسنل امنیتی پلیس تحت مراقبت دائمی قرار دارند ، در حالی که 26 نفر تحت حمایت جزئی هستند.”

بنیامین استراسر ، یک سیاستمدار برجسته حزب دموکراتیک آزاد ، درمورد Der Spiegel اظهار داشت: “تهدیدات برای سیاستمداران آلمانی از سمت راست خواستار هوشیاری است.” وی افزود: “دفاتر سیاسی مورد حمله قرار گرفتند ، و دیگران نامه های تهدید آمیز حاوی گلوله ها را دریافت کردند.

 

وی ادامه داد: “ما نمی توانیم افراط گرایان و تهدیدات آنها را تحمل کنیم.”

اداره پلیس جنایی وزارت کشور متهم به حمایت از سیاستمدارانی است که جان آنها در معرض خطر است. به گفته “Der Spiegel” ، سیاستمداران آلمانی به طور فزاینده نامه های تهدیدآمیزی از راستگرایان ، از جمله ترور موج زدن یا تجاوز فیزیکی دریافت می کنند.

سازمان های راست افراطی در آلمان شامل نئو نازی ها ، جنبش شهروندان رایش ، جنبش ضد اسلام پدیده ، خون و ناموس و نبرد 18 (بازوی مسلح سازمان خون و افتخار) است.

همه این سازمان ها با مهاجران خصمانه هستند و قانون اساسی را نفی می کنند و سیستم آلمانی در شکل فعلی تنها امپراتوری آلمان را که توسط آدولف هیتلر تأسیس شده است می شناسد و با پایان جنگ جهانی دوم فروپاشی می کند.

براساس اعلام وزارت کشور ، در آلمان 25000 نفر وابسته به کلیه سازمانهای راست افراطی وجود دارند.

منبع خبر : اخبار امروز