پنج. فوریه 20th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

نزدیک شدن به درمان کرونا باعث افزایش سهام اروپا می شود

نزدیک شدن به درمان کرونا باعث افزایش سهام اروپا می شود

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : سهام اروپا در معاملات روز چهارشنبه با حمایت بسیاری از نتایج خوش بینانه شرکت ها و گزارش پیشرفت در زمینه درمان ویروس کرونا ، معاملات روز چهارشنبه را بالاتر برد.

داروی نوو Nordisk دارویی 4.6٪ افزایش یافت و سهام شرکت صنعتی Valmette و تراشه Infineon پس از اعلام نتایج بیش از 10٪ افزایش یافت و شاخص اروپا Stoxx 600 با 1.2٪ رشد را نشان داد و سود خود را برای جلسه سوم تمدید کرد.

این شاخص در حال حاضر تنها 0.3٪ از رکورد های خود در ماه گذشته رسیده است.

ظهور این هفته پس از آن رخ می دهد كه شیوع ویروس در چین به شدت بازارها را كاهش داد ، در حالی كه سرمایه گذاران در حال ارزیابی خسارت های اقتصادی احتمالی ناشی از اختلال در تولید و زنجیره تأمین بودند ، اما احساسات امروز به لطف گزارش های چین و انگلیس تقویت شد كه محققان نزدیك به رسیدن به واكسن برای درمان ویروس در آن زمان هستند. جایی که آمار تلفات در چین به 500 نفر رسیده است.

در میان بخش هایی که بیشتر در معرض چین قرار دارد ، از جمله خودرو ، فناوری و مواد اولیه ، جزو قوی ترین مجریان امروز بودند.

ویل جیمز ، معاون مدیر سهام اروپا در Aberdeen Standard Investments گفت: “راننده چیزی است که ما در مورد تاج ویروس توجه می کنیم و مهمترین چیز این است که فصل نتایج تاکنون در تعدادی از بخش ها بسیار معقول است.”

طبق آخرین اطلاعات IPS Refinitiv ، انتظار می رود که شرکت های دارای فهرست شده Stox 600 رشد سود 1.2 درصدی را در سه ماهه چهارم سال 2019 گزارش دهند ، فقط یک کاهش جزئی از رشد 1.3 درصدی که هفته گذشته پیش بینی شده است. این به دنبال کاهش سود برای سه چهارم متوالی است.

براساس آخرین آمار رسمی اعلام شده ، ویروس جدید کرونا باعث کشته شدن 492 نفر در سراسر جهان از جمله 490 تن فقط در چین  شده است.

منبع خبر : اخبار امروز