دو. فوریه 24th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

گلو درد .. هزینه جدید برای لیست سموم سیگار الکترونیکی

گلو درد .. هزینه جدید برای لیست سموم سیگار الکترونیکی

به گزارش سرویس اخبار پزشکی سایت اخبار امروز : یک وضعیت بهداشتی عجیب و غریب از یک نوجوان آمریکایی ، پزشکان بیمارستان ملی کودکان در واشنگتن ، او را به دلیل تورم عجیب و غریب شبیه به آن که ناشی از آلرژی است ، گلو درد داشت.

به گزارش روزنامه بریتانیایی “Mirror” ، پس از آنكه پزشكان بیمارستان وضعیت دختر را دیدند ، دریافتند كه این می تواند تهدید كننده زندگی باشد ، و به احتمال زیاد آنها ناشی از استعمال سیگار الکترونیکی بوده اند.

دختری که هویت وی مشخص نشده است ، ابتدا به پزشک خانواده مراجعه کرده و دچار خسارت شدید شده و احساس می کند که غذا در گلو او گیر کرده است ، و پزشک در ابتدا مشکوک شده است که این علائم نتیجه یک آلرژی است ، اما وقتی آنتی هیستامین ها هیچ تاثیری نداشته باشد ، او به بیمارستان مراجعه کرد. .

مایکل جیسون بوزیلا از بیمارستان ملی کودکان در واشنگتن گفت: “با وجود اپیگلوتیت ، ما به عفونت باکتریایی مانند آنفلوانزا به عنوان عامل مشکوک بودیم و نمونه ها را به روشهای مختلفی برای طیف وسیعی از پاتوژن های تنفسی از جمله آنفولانزا ، ویروس روده انسان و ویروس اپشتین بار از جمله دیگر آزمایش کردیم.” نتایج منفی است. ما همچنین به دنبال عفونت های غیر متعارف مبتنی بر باکتری بودیم و نتیجه نیز منفی بود. ”

در این آزمایشات شواهدی از عفونت قارچی ، باکتریایی یا ویروسی مشاهده نشده است که باعث سردرگمی پزشکان شده است.

وی افزود: “ما به دنبال عفونت های باکتریایی غیر معمولی مانند (Arcanobacterium ، مایکوپلاسما و سوزاک) بودیم و همه آنها نیز منفی بودند.” پزشکان ، این نوجوان اعتراف کردند که در ماههای قبل از بروز علائم ، از سیگارهای الکترونیکی حاوی آب نبات و طعم دهنده 3 یا 5 بار به همراه دوستانش استفاده می کرد ، اما این لزوماً اثبات نمی کند که سیگار در پشت علائم او بوده است.

دکتر کاتلین فرر گفت: “مصرف نوجوانان از سیگارهای الکترونیکی منطقی ترین دلیل برای تشخیص التهاب است ، شرایطی که می تواند تهدید کننده زندگی شود.”

وی افزود: این وضعیت غیرمعمول به لیست اثرات سمی سیگارهای الکترونیکی اضافه می شود.

گزارش این پرونده اندکی پس از آن اتفاق می افتد که یک نوجوان در کانادا پس از استفاده از سیگارهای الکترونیکی تنها به مدت 5 ماه شرایطی بنام “ریه پاپ کورن” داشت.

منبع خبر : اخبار امروز