جمعه. فوریه 28th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

اوپک + توصیه می کند تولید را 600000 بشکه نفت کاهش دهد و روسیه از این پیشنهاد حمایت می کند

اوپک + توصیه می کند تولید را 600000 بشکه نفت کاهش دهد و روسیه از این پیشنهاد حمایت می کند

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز :  کمیته فنی نشات گرفته از اوپک + (سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان آن) کاهش موقت اضافی در تولید نفت را 600000 بشکه در روز توصیه کرد تا از تأثیر تاج ویروس بر تقاضای انرژی خنثی شود و روسیه نیز از این پیشنهاد حمایت کرد.

کمیته فنی مشترک یک نهاد تصمیم گیری نیست ، اما در زمینه آنچه به عنوان گروه اوپک + شناخته می شود ، به سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش به رهبری روسیه مشاوره می دهد.

روز پنجشنبه ، سرگئی لاوروف ، وزیر خارجه روسیه گفت كه روسیه از توصیه های این كمیته برای كاهش موقت اضافی در تولید نفت حمایت می كند.

اوپک + در حال حاضر تولید 1.7 میلیون بشکه در روز را به همراه تعهد سعودی برای تولید 400000 بشکه در روز کمتر از سهم برنامه ریزی شده خود کاهش می دهد و کل کاهش واقعی را به 2.1 میلیون بشکه در روز می رساند و تقریباً 2٪ از عرضه جهانی را به همراه دارد.

توافق فعلی اوپک + در ماه مارس منقضی می شود.

اوپک و متحدانش بیش از 40٪ از نفت جهان را تولید می کنند و کاهش جدید پیشنهادی حدود 0.6٪ از منابع جهانی را تشکیل می دهد.

وزراي اوپك + تصميمي در مورد اقدام جديد نگرفتند ، اما توصيه روز پنجشنبه همه اعضاي كميته از جمله عربستان سعود و روسيه حاكي از پيشرفت در جهت تصميم گيري است.

یک منبع اوپک گفت که پیشنهاد کاهش تولید 600 هزار بشکه در روز ، در صورت موافقت همه اعضا ، بلافاصله اجرای آن آغاز می شود و تا ژوئن ادامه خواهد یافت.

یک منبع دوم با بیان اینکه “ششصد هزار بشکه در روز بازده مورد انتظار از تولید نفت لیبی و همه برداشت ها از جمله رشد تقاضای نفت در مناطق دیگر را در نظر می گیرد” ، افزود: این کاهش پیشنهادی برای تأمین کاهش مورد انتظار تقاضا به دلیل تاج ویروس کافی است.

این منابع گفتند که وزیران اوپک + هنوز تصمیم نگرفته اند که آیا تاریخ جلسه بعدی خود را به جای پنجم و ششم مارس به پیش بفرستند.

کمیته فنی مشترک بعد از اعتراض روسیه به عمیق شدن در کاهش عرضه ، جلسه خود را برای روز سوم ، پنجشنبه تمدید کرد و در عوض پیشنهاد کرد که کاهش های فعلی را تمدید کند.

قیمت نفت امسال بیش از 11 دلار در هر بشکه کاهش یافته و به 55 دلار رسیده است که تولید کنندگان را نگران کرده است.

مراحلی که اوپک + در نظر گرفته است شامل کاهش بیشتر تولید ، تمدید کاهش تولید ، که قرار است در ماه مارس منقضی شود ، و ارائه تاریخ ملاقات برنامه ریزی شده برای گروه است.

منابع اوپك اظهار داشتند كه در صورت عدم توافق كلي در مورد لزوم كاهش بيشتر توليد ، نمي توان تاريخ نشست اوپك + را تأمين كرد.

برنت از دستاوردهای اولیه در روز پنجشنبه چشم پوشی کرد و تا ساعت 1446 به وقت گرینویچ ، 80 سنت به 54.47 دلار در هر بشکه از دست داده بود. معاملات آتی نفت خام وست تگزاس ایالات متحده با 34 سنت کاهش به 50.41 دلار در هر بشکه رسید.

منبع خبر : اخبار امروز