چهار. فوریه 26th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

بیل گیتس با کمک بلافاصله 100 میلیون دلار به تلاش های ضد کورونا می پیوندد

بیل گیتس با کمک بلافاصله 100 میلیون دلار به تلاش های ضد کورونا می پیوندد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروزبنیاد بیل و ملیندا گیتس ، بازوی بشردوست میلیاردر آمریکایی بیل گیتس و همسرش ملیندا ، اعلام كرده اند كه بلافاصله 100 میلیون دلار برای حمایت از تلاش ها برای مبارزه با ویروس جدید كرونا اختصاص می دهد.

این بنیاد در بیانیه ای در وب سایت خود اعلام کرده است که این مبلغ برای تأمین اعتبار تلاش های تشخیص ، جداسازی ، درمان و محافظت از جمعیت در معرض خطر هزینه خواهد شد.

این بنیاد همچنین اعلام کرده است که این مبلغ به تأمین اعتبار توسعه واکسن ، درمان و تشخیص ویروس جدید کرونا نیز می رود.

براساس بیانیه بنیاد ، بودجه جدید شامل 10 میلیون دلار است که بنیاد در اواخر ژانویه متعهد شده است.

این بنیاد می گوید: “سازمان های چند جانبه ، دولت ها ، بخش خصوصی و سازمان های بشردوستانه باید با هم همکاری کنند تا شیوع بیماری را کاهش دهند و به کشورها کمک کنند تا از آسیب پذیرترین شهروندان خود محافظت کنند و توسعه ابزارهایی برای کنترل این بیماری همه گیر را تسریع کنند.”

وی افزود: “ما امیدواریم که این منابع به ایجاد واکنش سریع و مؤثر بین المللی در برابر ویروس کمک کنند.”

وی افزود: “ما باید بر علم تکیه کنیم ، نه از ترس ، و باید براساس اقدامات سازمان بهداشت جهانی تاکنون گام برداریم.”

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که برای اجرای برنامه ای برای مبارزه با کورون ویروس در سراسر جهان به “675 میلیون دلار” نیاز دارد.

در تاریخ 30 ژانویه ، سازمان بهداشت جهانی “شیوع جدید ویروس كرونا” را فوریت های بهداشت عمومی از نگرانی های بین المللی اعلام كرد ، و خطرات ناشی از این ویروس را در سطح جهان و لزوم یك تلاش هماهنگ جهانی برای تقویت كنترل آن اعلام كرد.

این بنیاد اعلام کرده است که برای مبارزه با انتقال و مهار این بیماری ، بلافاصله تا 20 میلیون دلار برای تسریع در تشخیص ، جداسازی و درمان افرادی که با ویروس زندگی می کنند ، تعهد خواهد کرد.

وی گفت: “این بودجه به سازمان های چند جانبه مانند سازمان بهداشت جهانی و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده هدایت می شود.”

وی افزود: “این پشتیبانی همچنین به مقامات ملی بهداشت عمومی چین و سایر کشورهایی که موارد تایید شده را گزارش داده اند ، هدایت می شود.”

وی گفت که این بودجه همچنین برای تقویت حمایت از جمعیت آسیب پذیر در آفریقا و آسیای جنوبی کار خواهد کرد.

وی گفت: “این بنیاد تا 20 میلیون دلار کمک خواهد کرد تا به مقامات بهداشت عمومی در این مناطق تقویت شود تا مراکز عملیاتی اضطراری خود را تقویت کنند ، اقدامات مؤثری را برای پایش بیماری ها و بهبود توانایی آنها در ایزوله کردن موارد تأیید شده و درمان آنها با اطمینان انجام دهند.”

این بنیاد همچنین برای تسریع در کشف ، توسعه و آزمایش واکسن ها ، معالجه و تشخیص ویروس جدید کرونا 60 میلیون دلار تعهد خواهد کرد.

شایان ذکر است ، براساس آخرین داده های روز جمعه ، تعداد کشته شدگان از تجمع تجدیدپذیر در چین به 636 مورد افزایش یافته است.

منبع خبر : اخبار امروز