شنبه. فوریه 22nd, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

هواوی اولین مناقشه بین ترامپ و جانسون را منفجر می کند

هواوی اولین مناقشه بین ترامپ و جانسون را منفجر می کند

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروزفناوری نسل پنجم غول فناوری Huawei میان دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده و نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون باعث ایجاد اختلاف شد.

گزارش شده است كه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا در طی تماس تلفنی داغ بین نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون را مورد انتقاد قرار داد ، زیرا دومی درخواست ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود فن آوری های چینی هوآوی در زمینه توسعه نسل پنجم شبکه های ارتباطی پهن باند در انگلیس را رد كرد.

به گزارش بلومبرگ نیوز ، ترامپ که ماه ها تلاش کرد دولت انگلیس را متقاعد کند که اجازه ندهد این شرکت چینی نقشی در توسعه شبکه های ارتباطی نسل پنجم در انگلیس داشته باشد ، از نقض خواسته جانسون ناراحت شد.

این واکنش عصبانی از جانب رئیس جمهور آمریكا صورت می گیرد كه ابتدا توسط “فایننشال تایمز” فاش شد و سپس توسط منبع آشنایی با “بلومبرگ” تأیید شد ، به عنوان ضربه ای برای تلاش های جانسون برای دستیابی به توافق تجاری با آمریكا پس از خروج انگلیس در 31 ژانویه گذشته. .

قرار بود جانسون در دوره آتی بدون تعیین تاریخ مشخصی به ایالات متحده برود ، اما گزارش های مطبوعاتی انگلیس اظهار داشتند كه این دیدار در این زمان به تعویق افتاده است.

“بلومبرگ” اظهار داشت كه ترامپ می خواهد متحدین خود را به دلیل ملاحظات امنیتی ورود هوآوی به زمینه توسعه شبکه های ارتباطی نسل پنجم ممنوع كند ، مبادا مبادا از آنها در فعالیت های جاسوسی برای دولت چین استفاده شود ، اما این شركت انكار می كند كه این خطرات امنیتی را نشان می دهد.

منبع خبر:اخبار امروز