جمعه. فوریه 28th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

چین در مورد مرگ اولین پزشک که درباره خطرات “کرونا” هشدار داد ، تحقیق می کند

چین در مورد مرگ اولین پزشک که درباره خطرات “کرونا” هشدار داد ، تحقیق می کند

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروزچین روز جمعه تأیید كرد كه تحقیقات در مورد مرگ اولین پزشكی كه در مورد همه گیر جدید کرونا ویروس كه در این كشور رخ داده و 636 نفر را كشته ، هشدار داده بود.

به گزارش سی ان ان ، رسانه های دولت چین از مرگ پزشک چینی “لی ونلیانگ” خبر دادند که در ماه دسامبر به دلیل انقباض ویروس در ووهان چین ، از ویروس جدید کورونا در دسامبر گذشته اخطار داده بود.

در تاریخ 30 دسامبر ، دکتر لی Wenliang خبر تکان دهنده ای را برای فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی خود در مورد برنامه معروف پیام رسان چینی ، وی چت ، اعلام کرد و گفت که 7 بیمار از یک بازار محلی غذاهای دریایی به یک بیماری SARS مبتلا شده اند و آنها جدا شده اند. قرنطینه در بیمارستان.

لی ، یک پزشک 34 ساله که در ووهان کار می کند ، مرکز حادثه شیوع ویروس کورونا ، به دوستانش گفته است که به طور پنهانی به عزیزانشان هشدار دهند ، اما در طی چند ساعت ، فیلم پیام اینترنتی وی مانند ویروس ، بدون پنهان کردن نام وی پخش شد و به من گفت: “وقتی دیدم او در حال گردش است. آنلاین ، فهمیدم که این خارج از کنترل من است و احتمالاً مجازات می شوم. ”

اندکی پس از انتشار این نامه ، مقامات من و 7 پزشک دیگر را که پلیس ووهان متهم به ارتقاء شایعات پیرامون ویروس کشنده در هفته های اول شیوع آن است ، احضار کرد.

وی از تختخوابش در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ، به سی ان ان گفت كه شنبه گذشته در تاریخ 1 فوریه تایید شده است كه وی را ویروس كرده است.

تعداد مرگ و میرهای ناشی از ویروس در چین پس از مرگ 73 مورد جدید به 563 نفر افزایش یافت ، در حالی که تعداد موارد تایید شده از این بیماری به بیش از 28 هزار مورد در چین رسید ، دومین اقتصاد بزرگ جهان.

منبع خبر : اخبار امروز