جمعه. فوریه 21st, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

سهام آمریکا با وجود دستاوردهای شدید هفتگی ، کاهش می یابد

سهام آمریکا با وجود دستاوردهای شدید هفتگی ، کاهش می یابد

به گزارش سایت تحلیلی خبری اخبار امروز” روز جمعه و پس از یک افزایش 4 روزه ، وال استریت از رکورد سقوط کرد ، زیرا سرمایه گذاران گزارش کار ماهانه ایالات متحده را مطالعه می کنند و برای پیشرفت های آینده در مورد ویروس کرونا آماده می شوند ، اما سهام در هفته سود خوبی کسب کرد.

شاخص استاندارد و پور 500 در 18.08 امتیاز یا 0.54٪ کاهش یافت و به 3327.7 امتیاز رسید. کامپوزیت Nasdaq با 51.64 امتیاز یا 0.54٪ کاهش یافت و به 9520.51 امتیاز رسید.

وزارت کار آمریكا اعلام كرد 225000 شغل در ماه اول سال 2020 ایجاد شده است ، در حالی كه تحلیلگران انتظار 164،000 شغل را داشتند. این تعداد همچنین از تعداد مشاغل ایجاد شده در ماه دسامبر بیشتر است و پس از بررسی شماره ها به 147،000 می رسد.

نرخ بیکاری با 0.1 درجه افزایش به 3.6٪ رسید ، اما این توضیح می دهد که چرا بیش از 183،000 نفر اضافی وارد بازار کار شده اند. این نشان دهنده سرزندگی اقتصاد است.

این داده ها باید تسکین دهنده دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در طول مبارزات انتخاباتی خود برای دوره دوم باشد.

ترامپ در سخنرانی خود در مورد وضعیت اتحادیه این هفته تأکید کرد که “شغل ها رونق می گیرند و دستمزدها رو به افزایش است.”

در حقیقت ، هر چه محیط بازار کار ایالات متحده بهبود یابد و همه شغل ها را اشغال کند ، شرکت ها شروع به استخدام افراد دارای نیازهای ویژه می کنند یا در حال محاکمه هستند. در گذشته ، آنها از بازار کار خارج شده بودند و در این آمار قرار نمی گرفتند.

نرخ سهم در بازار کار در ماه ژانویه 63.4 درصد بود که در یک ماه 0.2 واحد افزایش داشته است.

در جزئیات بخش ، بخش ساخت و ساز ، که به آن 44000 شغل اضافه شده است ، از ماه هوای نسبتاً بهتری در ژانویه بهره مند شد. بارش برف شدید و دمای بسیار پایین معمولاً فعالیت را کاهش می دهد. این وزارتخانه گفت که مشاغل ایجاد شده بین ساختمانهای مسکونی و غیر مسکونی به طور مساوی توزیع می شود.

در مورد مشاغل بخش بهداشت ، آنها همچنان به افزایش خود ادامه دادند (با افزایش 36 هزار نفر برای خدمات درمانی ، 23 هزار مورد برای خدمات آمبولانس و ده هزار برای بیمارستانها) که این میزان تا حد زیادی نشان دهنده نیاز روز افزون سالمندان به دلیل پیر شدن جمعیت است.

مانند ماه های گذشته ، بخش های سرگرمی و هتلداری به کار خود ادامه دادند (36000 شغل اضافی). دولت آمریکا اعلام کرده است که در شش ماه گذشته 288،000 شغل در این بخش ایجاد شده است.

افزایش دستمزدها نیز
همانطور که انتظار می رفت ، بخش خرده فروشی پس از افزایش رکورد خود در ماه دسامبر ، زمانی که 44900 شغل در فصل خرید کریسمس و سال نو ایجاد کرد ، 8،300 شغل را از دست داد.

این بخش مدتهاست که تحت تأثیر رقابت برای فروش الکترونیکی و فروشگاه های آمازون قرار گرفته است ، که منجر به ناپدید شدن بسیاری از مغازه های کوچک شد.

در مورد بخش تولید ، 12000 شغل از دست داده است ، عمدتا به دلیل صنایع هوایی و صنایع هوایی غیرنظامی. ماه گذشته ، به ویژه ، متأثر از توقف تولید هواپیماهای بوئینگ 737 MAX بود. این هواپیما پس از دو حادثه که در آن کشته شد ، نزدیک به یک سال از پرواز ممنوع است ، با اختلاف زمانی کوتاه.

بوئینگ مجبور شد تولید این هواپیماها را در اوایل ژانویه به مدت نامحدودی متوقف کند.

با ایجاد 225000 شغل در ژانویه ، اقتصاد بسیار حیاتی است ، زیرا میانگین ماهانه مشاغل جدید 175،000 نفر در سال گذشته بود.

اگر این سرعت ادامه یابد ، نرخ بیکاری در ماه های آینده می تواند کاهش یابد.

با توجه به دستمزدها ، که یکی از اصلی ترین نکات مورد بررسی اقتصاددانان است ، پس از گذشت 0.1 درصد در ماه دسامبر ، 0.25 درصد افزایش یافته است.

تحلیلگران افزایش 0.3 درصدی را در نظر دارند.

براساس شاخص PCI ، در مقایسه با ژانویه سال 2019 ، 3.1٪ افزایش یافته است ، بسیار بالاتر از نرخ تورم (2.3٪ در ماه دسامبر).

قرار است این افزایش دستمزدها به تقویت اعتماد به نفس خانواده ها کمک کند.

در ماه ژانویه ، این شاخص اطمینان (که ماه گذشته در سطح بالایی بود) پیشرفتی را در حمایت از مصرف خانواده ها ، که موتور سنتی رشد بزرگترین اقتصاد جهان است ، به ثبت رساند.

منبع خبر:اخبار امروز