دو. فوریه 24th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

صادرات گندم فرانسه در ماه دسامبر به بالاترین حد خود می رسد

صادرات گندم فرانسه در ماه دسامبر به بالاترین حد خود می رسد

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز :  داده های گمرکی که توسط Refinitiv جمع آوری شده نشان می دهد فرانسه دسامبر گذشته 1.2 میلیون تن گندم نرم به خارج از اتحادیه اروپا صادر کرده است ، بالاترین میزان ماهانه از آغاز فصل 2019/2020 در ماه ژوئیه.

این رقم بیش از یک میلیون تن در ماه نوامبر به خارج از اتحادیه اروپا ارسال شده است که بالاترین میزان در این فصل در گذشته بود.

الجزایر حدود 600000 تن آرد گندم خریداری می کند
به نقل از رویترز ، فرانسه ، بزرگترین تولید کننده غلات در اتحادیه اروپا ، انتظار می رود پس از برداشت محصول دوم بزرگترین محصول خود تاکنون ، این فصل محموله های گندم را تقویت کند.

آژانس دولتی کشاورزی فرانسه آگری میر انتظار دارد صادرات گندم نرم در خارج از اتحادیه اروپا به 12.4 میلیون تن افزایش یابد ، که بیش از یک چهارم در مقایسه با فصل 2018/2019 است.

در دسامبر گذشته ، محموله های گندم نرم فرانسوی خارج از اتحادیه اروپا از زمان شروع فصل 2019-2020 به 5.2 میلیون تن رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 19٪ رشد داشته است.

فرانسه با بازگشت به بازار مصر پیش بینی خود را برای صادرات گندم در خارج از اروپا افزایش می دهد
دسامبر گذشته الجزایر بزرگترین مقصد گندم نرم فرانسه ، با 504،000 تن حمل ، و چین نیز با 233،000 تن دنبال کرد.

روسیه در تولید و صادرات گندم به کشورهای مختلف جهان مقام اول جهان را دارد.

براساس گزارش های منتشر شده توسط روزنامه آلمانی “Der Spiegel” ، آژانس روسی “RIA Novosti” اعلام کرده است که روسیه به رونق بی سابقه و رونق بی کیفیت در زمینه تولید محصولات کشاورزی دست یافته است و در دوره اخیر این کشور پس از واردات گندم ، به اولین کشور در بین کشورهای تولیدکننده و صادر کننده گندم تبدیل شده است.

منبع خبر : اخبار امروز