یک. مارس 29th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

ترامپ نتوانسته به توافق تجاری با هند برسد

ترامپ نتوانسته به توافق تجاری با هند برسد

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز :  روز سه‌شنبه ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا نتوانست در پایان سفر خود توافقنامه بزرگ تجاری با هند منعقد كند كه این امر با فعالیتهای جشن گرفته شده بود ، اما از هر دستاورد واقعی عاری بود.

ترامپ پس از مذاکرات در دهلی نو با نخست وزیر نارندرا مودی ، گفت که آنها “پیشرفت عظیم” را برای دستیابی به توافق جامع انجام داده اند ، و او “خوشبین است که ما می توانیم به توافق برسیم”.

اگرچه اختلافات تجاری واشنگتن با دهلی نو به حد اختلاف خود با پکن نمی رسد ، ترامپ عوارض گمرکی را بر واردات فولاد و آلومینیوم از هند تحمیل کرده و معافیت عوارض برخی کالاها را متوقف کرده است.

ترامپ در میان فشارهای قبل از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ، دسترسی بیشتر به 1.3 میلیارد نفر هند برای فروش محصولات لبنی ، تجهیزات پزشکی و دوچرخه های هارلی دیویدسون در آمریکا را تضمین کرد.

با این حال ، مودی ، که شعار “Made in India” را قبول می کند ، مشابه شعار “America First” ترامپ ، با اعمال تعرفه های بالا برای برخی کالاهای آمریکایی مانند بادام کالیفرنیا ، واردات 600 میلیون دلاری این کشور را پاسخ داد.

در مورد مودی ، ترامپ به طرف خود ترامپ گفت ، یک روز بعد از آنکه آنها در یک اجتماع شلوغ با حضور 100000 نفر با هم حضور پیدا کردند ، گفتند که دو طرف “توافق کردند که مذاکره درباره یک توافق بزرگ تجاری را آغاز کنند.”

روابط تجاری هند و ایالات متحده در ژوئن سال 2019 به شدت پر تنش بود ، هنگامی که ایالات متحده تصمیم گرفت معاملات تجاری ترجیحی هند را از 5 ژوئن سال 2019 کنسل کند ، که دهلی نو با اعمال عوارض مجازات بر بیش از 20 کالای وارداتی از کشورها پاسخ داد. متحد

قابل توجه است که هند و ایالات متحده روابط تجاری نزدیکی دارند ، اما آمریکایی ها هند را یکی از کشورهایی می دانند که هزینه واردات تجاری بالایی را بر واردات آن تحمیل می کنند ، این امر توانایی شرکت های آمریکایی برای ورود به بازار عظیم هند را محدود می کند.

چشم به چین
دیروز دوشنبه ، در اولین روز از سفر رسمی دو روزه خود ، به محض ورود به هند ، ترامپ در سخنرانی با تجمع گسترده بیش از 100000 نفر در یک استادیوم جدید ، “موفقیت فوق العاده” هند را توصیف کرد و مودی را به عنوان “رهبر استثنایی” توصیف کرد. برای کریکت

در متن مربوط به توافق نامه های تجاری ، ترامپ و مودی معاملات دفاعی به ارزش 3 میلیارد دلار از جمله بالگردهای دریایی را اعلام کردند و در مورد سپر دفاع موشکی 1.9 میلیارد دلاری بحث خواهند کرد.

این امر بر نگرانی های دو کشور درباره تأثیر فزاینده چین تأکید می کند.

اما عدم توافق تجاری میان بزرگترین اقتصاد جهان و دومین کشور پرجمعیت جهان نشان دهنده این است که در پشت این جشن ها قرار دارد که دو کشور هنوز بسیار دور هستند.

منبع خبر : اخبار امروز