یک. مارس 29th, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

چین تأثیر کرونا در تجارت خارجی خود را توضیح می دهد

چین تأثیر کرونا در تجارت خارجی خود را توضیح می دهد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروزوزارت بازرگانی چین روز پنجشنبه اعلام کرد تجارت خارجی این کشور با مشکلاتی روبرو است ، زیرا شرکت های کوچک و متوسط ​​در زنجیره های عرضه خود با توجه به محدودیت های تجاری ، کمبود مواد اولیه و تأخیر در پرداخت به دلیل شیوع ویروس کرونا ، مشکلاتی را پیدا می کنند.

این وزارتخانه در یک نشست خبری آنلاین به خبرنگاران گفت: یک بررسی انجام شده نتیجه گرفته است که بیش از 90٪ از نزدیک به 7000 شرکت درگیر در تجارت خارجی به دلیل شیوع ویروس با تأخیر در حمل و نقل و پرداخت مواجه هستند.

لی Xingxian مدیر بخش تجارت خارجی این وزارت گفت: بسیاری از شرکت ها با رعایت سفارشات خرید لغو شده ، از دریافت محصولات خودداری کرده و از پرداخت آن امتناع ورزند و خواستار ارائه بیمه در مقابل ریسک های اعتباری صادراتی شدند.

وی افزود: “وزارتخانه اقدامات کمکی بیشتری را در زمان مناسب ارائه می کند” بدون تعیین یک بازه زمانی.

اما مقامات وزارتخانه اعلام كردند كه هيچ تغيير عمده اي در زنجيره هاي تأمين يا توليد در خارج از كشور وجود ندارد ، و افزودند كه برخي شركت هاي خارجي همچنان به سرمايه گذاري خود ادامه مي دهند و شرط هاي بلند مدت بازار چين شرط مي بندند.

Zhong Changxing ، یک مقام وزارت ، گفت که مشکلات شرکت های خارجی برای از سرگیری کار به دنبال محدودیت های سفر و حمل و نقل برای جلوگیری از انتشار ویروس به زودی حل می شود ، زیرا پکن صنایع اصلی خود را برای از سرگیری تولید راهنمایی می کند.

چانگ که مدیر بخش سرمایه گذاری خارجی این وزارتخانه است ، افزود: “تأثیر شیوع ویروس کرونا بر زنجیره های تأمین و صنعت موقت است.”

چین ، روز دوشنبه ، کاهش بیشتر مالیات و عوارض را با هدف کمک به شرکت های کوچک و متوسط ​​برای غلبه بر مشکلات نشان داد ، زیرا این موسسات از جمله بخش هایی هستند که بیشتر از شیوع ویروس جدید کرونا تحت تأثیر قرار گرفته است.

و مقامات بهداشتی در چین ، اوایل صبح پنجشنبه اعلام كردند كه پس از ثبت 29 مرگ اضافی در طی 24 ساعت گذشته ، شمار تلفات ویروس “كرونا” به 2744 نفر رسیده است.

و خبرگزاری “بلومبرگ” به نقل از مقامات بهداشتی در چین مبنی بر وجود 433 مورد اضافی از عفونت با ویروس در همین مدت ، تعداد کل موارد تایید شده را به 78497 مورد رساند.

تعداد مرگ و میرهای جدید ناشی از این ویروس 29 نفر ، کمترین میزان مرگ و میر روزانه از 28 ژانویه و پس از ثبت 52 مرگ در روز گذشته است.

بیش از 40 کشور و منطقه در خارج از سرزمین اصلی چین از ابتلا به ویروس کرونا گزارش کردند و مواردی از این دست در برزیل ، پاکستان ، نروژ ، یونان ، رومانی و الجزایر در روز چهارشنبه برای اولین بار مشاهده شد.

منبع خبر:اخبار امروز