ج. سپتامبر 17th, 2021

  آسیب پذیری جدید حریم خصوصی واتس اپ را تهدید می کند. در اینجا نحوه مقابله آورده شده است

  یکی از محققان در برنامه واتس اپ یک ویژگی را پیدا کرده است که شماره تلفن های همراه کاربران را در معرض خطر قرار می دهد ، با این کار به گوگل اجازه می دهد تا آن را برای ایندکس کردن در فهرست قرار دهد و این وضعیت را یک خطای امنیتی توصیف می کند که حریم خصوصی کاربران واتس اپ را در معرض خطر قرار می دهد ، زیرا می تواند منجر به سوء استفاده و کلاهبرداری شود.

  دلیل این امر ویژگیی به نام Click to Chat است که به کاربران امکان ایجاد لینک های URL یا کدهای QR را می دهد که دیگران می توانند از آنها استفاده کنند تا به حساب های واتس اپ خود دسترسی پیدا کرده و بلافاصله مکالمه را شروع کنند ، بدون آنکه شماره تلفن را بدانند یا آن را در لیست مخاطبین قرار دهند. این یک ویژگی بسیار مناسب است ، به خصوص برای هر کسی که از واتس اپ استفاده می کند تا بتواند از نظر تجاری ارتباط برقرار کند ، اما باعث می شود شماره تلفن شما در نتایج جستجوی Google ظاهر شود.

  همچنین اختلاف نظر وجود دارد که آیا این توسط WhatsApp در نظر گرفته شده است یا این فقط یک خطای امنیتی است ، زیرا الگوریتم های Google شماره تلفن را از کلیک برای چت ابرداده که بعد از آن در فهرست جستجوی Google ذخیره می شود ، می کشند.

  Athul Jayaram ، محقق امنیتی گفت: به دلیل نشت شماره تلفن های فردی ، یک مهاجم می تواند به راحتی پیام هایی را برای این افراد ارسال کند و شماره تلفن های خود را به بازاریابان ، اسپم ها و کلاهبرداران بفروشد.

  و از آنجا که واتس اپ کاربران را با شماره تلفن – نه نام کاربر یا شناسه های ایمیل – شناسایی می کند – نتایج جستجوی Google فقط شماره تلفن ها را نشان می دهد ، نه هویت کاربر.

  با این حال ، جیاریام گفت: “وی همچنین با کلیک روی URL های شماره تلفن در جستجوی Google فقط قادر به مشاهده عکس های پروفایل کاربران واتس اپ با شماره تلفن های خود بود ، بنابراین هکر می تواند به امید جستجو معکوس از عکس نمایه کاربر را انجام دهد. جمع آوری داده های کافی برای شناسایی.

  بنابراین ، محققان امنیتی توصیف کردند که این یک نشت داده است و بسیاری از کاربران را در معرض خطر قرار می دهد ، در حالی که فیس بوک ، واتس اپ و گوگل اظهار داشتند که این رفتار مورد انتظار است ، زیرا اوضاع با هر موردی که یک سایت به طور کلی امکان ورود URL ها را ندارد ، متفاوت نیست.

  فرقی نمی کند این بخشی از ویژگی باشد یا یک اثر جانبی غیر منتظره ، مشکل اینجاست که بسیاری از کاربران WhatsApp از این امر آگاه نبودند که با استفاده از ویژگی Click to Chat شماره تلفنهای آنها را به نتایج جستجوی گوگل اضافه می کند. از آنجا که بسیاری از افراد سعی می کنند شماره تلفن های شخصی خود را از اینترنت دور نگه دارند تا از خطرات امنیتی احتمالی جلوگیری کنند.

  محققان امنیتی پیشنهاداتی را به سه شركت ارائه داده اند كه می توانند هنگام استفاده از این ویژگی ، شماره تلفن های WhatsApp را ایمن نگه داشته و از نتایج جستجوی Google كمك كنند ، اما ما هنوز در انتظار اجرای هستیم.

  چگونه می توان از شماره WhatsApp خود محافظت کرد
  در حال حاضر؛ اگر مایل نیستید شماره شما در نتایج جستجوی Google ظاهر شود ، از ویژگی “Click to Chat” استفاده نکنید.

  اگر قبلاً از این ویژگی استفاده کرده اید ، هر کلیک برای گپ زدن از وب سایتهای عمومی را حذف کنید. از طرف دیگر ، اگر می خواهید به استفاده از این ویژگی ادامه دهید بدون خطر نشان دادن شماره تلفن شخصی خود در نتایج جستجو ، می توانید از خدماتی مانند: Google Voice با WhatsApp استفاده کنید.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند