دسامبر 4, 2020

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

تعداد کشته شدگان از درگیری های خلع سلاح در جنوب سودان بالا رفت

نیجریه

تعداد کشته شدگان از درگیری های خلع سلاح در جنوب سودان بالا رفت

یک مقام دولت محلی گفت که پس از درگیری در آخر هفته در طی تلاش برای خلع سلاح ، شمار کشته شدگان درگیری هایی که در ایالت وراپ در جنوب سودان اتفاق افتاد ، به 148 نفر رسید.

درگیری های خشونت آمیز بیش از دو روز بین غیرنظامیان مسلح و نیروهای دولتی در حال اجرای یک پروژه خلع سلاح پس از آن آغاز شد که گروهی از جوانان در منطقه گرنگ تنگ درگیری با نیروهای امنیتی رخ داده اند ، و هنوز مشخص نیست چه چیزی باعث این درگیری ها شده است.

مدیر اجرایی شهرستان تونگ شرقی ، مک کوی مبیور گفت: شمار کشته شدگان به شدت افزایش یافته است زیرا برخی از مصدومان پس از درگیری ها فوریت های پزشکی دریافت نکردند.

وی افزود: 148 نفر از هر دو طرف کشته شدند و براساس آخرین گزارش ، 85 غیرنظامی کشته شدند ، در حالی که 63 سرباز دولتی کشته شدند.

سخنگوی ماموریت صلح سازمان ملل متحد در سودان جنوبی ، فرانسیسكا قالب گفت: یك گشت مأموریت روز سه‌شنبه وارد تونگ شد و یك پایگاه عملیاتی موقت را برای كمك به مهار خشونت ایجاد كرد.

وی افزود: “به گشت اطلاع داده شد كه اوضاع آرام است اما تنش هنوز زیاد است.”

دولت سودان جنوبی ، که امسال پس از توافق برای پایان دادن به درگیری که در سال 2013 فاش شد ، تشکیل شد ، ماه گذشته روند خلع سلاح را در شهرستان تونگ آغاز کرد و گفت: شبه نظامیان مسلح منجر به خشونت در منطقه می شوند.

کپی برداری از محتویات سایت فقط و فقط با ذکر منبع مجاز می باشد | ارتباط با ما by .