چ. ژانویه 27th, 2021

  اینترپل هشدار جهانی در مورد جرایم سازمان یافته علیه واکسن های کرونا صادر می کند

  پلیس بین الملل (اینترپل) یک هشدار جهانی در مورد لزوم آماده سازی برای مقابله با شبکه های جنایی با هدف قرار دادن واکسن ها علیه ویروس کرونا ، در حال حاضر و در زمینه مجازی ، صادر کرد.

  اینترپل در بیانیه ای که در وب سایت رسمی خود منتشر کرده ، نشان می دهد که هشدار نارنجی رنگی که به سازمان های اجرای قانون در 194 کشور عضو آن ارسال شده است ، خطر فعالیت های جنایی مربوط به جعل ، سرقت و توزیع غیرقانونی واکسن های کرونا ویروس و آنفلوانزا را مشخص می کند.

  یورگن استوک مدیرکل اینترپل هشدار داد که سازمان های جنایی در تلاشند به زنجیره های تأمین واکسن “Covid-19” نفوذ کنند ، که تعدادی از کشورها نزدیک به پذیرش آن هستند و توزیع آن را در مقیاس گسترده آغاز می کنند ، نشان می دهد که جنایتکاران ممکن است شهروندان بی گناه را از طریق وب سایت های فروشنده هدف قرار دهند. داروهای تقلبی که می توانند سلامتی و زندگی مردم را در معرض خطر قرار دهند.

  در این بیانیه اشاره شده است که این فعالیتهای غیرقانونی ممکن است شامل توزیع ابزارهای کاذب برای تشخیص “Covid-19” باشد.

  اینترپل از شهروندان خواست هنگام احتیاط و هوشیاری بالایی هنگام جستجوی داروها و روش های درمانی در اینترنت ، تأکید کنند که واحد آن در زمینه مبارزه با جرایم اینترنتی سه هزار سایت مشکوک به فروش غیرقانونی مواد مخدر را کشف کرده است ، علاوه بر 1.7 هزار سایت حاوی تهدیدات سایبری مانند بدافزار.

  در این بیانیه به این نکته اشاره شده است که مبارزه با این اقدامات مجرمانه نیاز به هماهنگی بین دستگاه های اجرای قانون و دستگاه های مربوط به کنترل مواد مخدر دارد.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند