چ. ژانویه 27th, 2021

  مسکو ، پاریس و واشنگتن خواستار خروج فوری مزدوران از قره باغ هستند

  روسیه ، فرانسه و ایالات متحده روز پنجشنبه خواستار عقب نشینی فوری کلیه مزدوران از منطقه قره باغ ، که بین آذربایجان و ارمنستان مورد اختلاف است ، شدند.

  این فراخوان در بیانیه مشترکی صادر شد که امروز از سوی روسای هیئت های سه کشور ریاست گروه مینسک برای حل و فصل مناقشه قره باغ در داخل سازمان امنیت و همکاری در اروپا صادر شده است.

  در این بیانیه ، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و ژان ایو لودریان و فرانسه و استفان بیگان معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده با استقبال از توافق آتش بس منعقد شده بین باکو و ایروان با میانجیگری مسکو ، از طرفین درگیری خواستند که طبق اعلامیه سه جانبه صادر شده در نهم به مسئولیت های خود پایبند باشند. از نوامبر

  آنها اهمیت اقدامات انجام شده توسط روسیه را در توافق با آذربایجان و ارمنستان برای اطمینان از عدم تمدید جنگ در منطقه درگیری برجسته كردند و “خواستار خروج كامل و سریع همه مزدوران خارجی از منطقه شدند و از همه طرفها خواستند كه سرعت خروج خود را تسریع كنند.”

  بیانیه سه جانبه همچنین به ارمنستان و آذربایجان مسئولیت های خود را در قوانین بین المللی بشردوستانه ، به ویژه در مورد تبادل زندانیان و اجساد مرده یادآور شد و بر اهمیت ایجاد شرایط کافی برای بازگشت داوطلبانه آوارگان به مناطق خود تأکید کرد.

  آنها صلیب سرخ و نهادهای سازمان ملل متحد را به برداشتن گامهای مشخص برای بهبود شرایط انسانی در قره باغ دعوت کردند و از باکو و ایروان خواستند تا از پایان جنگ برای مذاکره در مورد توافق صلح دائمی تحت نظارت سازمان امنیت و همکاری در اروپا استفاده کنند.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند