چ. ژانویه 27th, 2021

  کره جنوبی قرارداد خرید واکسن های کرونا را با شرکت “AstraZeneca” امضا کرد

  به گفته مقامات بهداشتی ، امروز پنجشنبه ، کره جنوبی با غول انگلیسی-سوئدی ، AstraZeneca ، توافق نامه ای برای خرید واکسن ضد ویروس کرونا امضا کرده است.

  دولت کره جنوبی جزئیات این قرارداد ، از جمله شرایط مالی و مقدار واکسن های خریداری شده را فاش نکرده است.

  به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی ، یک مقام رسمی گفت: “دولت اخیراً توافق نامه تهیه واکسن با” AstraZeneca “را امضا کرده و قصد دارد جزئیات قرارداد جامع و مقدار واکسن ها را هفته آینده اعلام کند.

  واکسن های “AstraZeneca” به دو دوز واکسیناسیون نیاز دارند و اثر بخشی واکسن در آزمایشات فاز III بین 70-90٪ است.

  این مقام کره جنوبی گفت که ارزش یک دوز واکسن “AstraZeneca” از 3 تا 5 دلار است.

  دولت در حال مذاکره با شرکت ها در مورد 5 نوع واکسن است که وارد مرحله سوم آزمایشات بالینی شده اند ، از جمله شرکت انگلیسی “AstraZeneca” و “Pfizer” آمریکا.

  قابل ذکر است که واکسن های “AstraZeneca” با ارزان بودن مشخص می شوند ، اما در مقایسه با واکسن های شرکت های دیگر ، کارایی آنها کمتر است. حمل و نقل آنها در دمای بین 2-8 بالای صفر نیز آسان است ، در حالی که واکسن های Pfizer نیاز به نگهداری آنها در دمای 70 درجه زیر صفر دارند. تولید محلی به عنوان شرکت زیست شناسی محلی SK Biology در ژوئیه گذشته قرارداد تولید پروکسی را امضا کرده است.

  و پارک نیونگ هو ، وزیر بهداشت کره جنوبی قبلاً اعلام کرده بود که دولت به دنبال تأمین امنیت بیش از 30 میلیون نفر ، یا 60٪ از کل جمعیت است و 900 میلیارد وون (820 میلیون دلار آمریکا) را برای خرید واکسن اختصاص داده است تا تعداد واکسیناسیون را به 44 میلیون نفر گسترش دهد.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند