ش. فوریه 27th, 2021

  داعش مسئولیت حمله انتحاری در بغداد را بر عهده گرفت

  به گزارش سایت اخبار امروز : سازمان “داعش” که به عنوان یک تروریست بین المللی طبقه بندی می شود ، مسئولیت حمله انتحاری را که روز پنجشنبه پایتخت عراق ، بغداد ، لرزاند ، و کشته شدن بیش از 30 نفر را بر عهده گرفت.

  به گزارش سایت اخبار امروز : این سازمان در بیانیه ای که در رسانه های خود منتشر شد ، گفت كه یكی از اعضای آن به نام ابو یوسف الانصاری كمربند انفجاری را كه در میدان طایران بسته بود منفجر كرد ، در حالی كه انفجار دوم نیز به همین روش توسط یكی دیگر از اعضای سازمان بنام محمد عارف المهاجر پس از اجتماع انجام شد. مردم پس از اولین بمب گذاری در نزدیکی محل تجمع کردند.

  به گزارش سایت اخبار امروز : مقامات عراقی قبلاً تأیید کردند که در حمله ای که منجر به 32 کشته و 110 زخمی شد ، دو بمب گذاری انتحاری بازار محبوب مردم در میدان طایاران در مرکز بغداد را لرزاند.

  به گزارش سایت اخبار امروز : سرلشکر خالد المحنا ، سخنگوی وزارت کشور ، اعلام کرد که داعش در پشت حمله ایستاده است ، نشان می دهد که این عملیات پیام واضحی را نشان می دهد ، “از طریق آن سازمان می خواست ثابت کند که هنوز وجود دارد.”

  به گزارش سایت اخبار امروز : در شرایطی که این حادثه رخ داد ، نخست وزیر به فرمانده کل نیروهای مسلح عراق ، مصطفی الکاظمی ، دستور داد تا نیروهای امنیتی را برای حفظ امنیت شهروندان بسیج کند ، در حالی که در تعدادی از مواضع سرویس های امنیتی تغییراتی ایجاد شد.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند