د. مارس 8th, 2021

  یک روزنامه آمریکایی: دولت بایدن ممکن است در کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان و عراق تجدید نظر کند

  به گزارش سایت اخبار امروز :  وال استریت ژورنال به نقل از منابعی در وزارت دفاع آمریكا اعلام كرد كه مقامات واشنگتن روی بازنگری در تصمیم دولت قبلی برای كاهش تعداد نیروهای آمریكایی در افغانستان و عراق حساب باز كرده اند.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  به گفته منابع در پنتاگون ، این روزنامه گزارش داده است كه تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین در زمینه كاهش نیروهای آمریكایی به 2500 سرباز در افغانستان و عراق ، دولت جو بایدن رئیس جمهور فعلی آمریكا را در مقابل ضرورت “ارزیابی نقش استراتژیك آمریكا قرار داده است. ، “خصوصاً در این دو درگیری.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  به ویژه ، این مقاله یادآوری می کند که وزیر دفاع جدید ، لوید آستین ، در حال برنامه ریزی برای بررسی تصمیم عقب نشینی نیروها است.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  این روزنامه به نقل از مدیر دفتر اطلاعات وزارت دفاع آمریكا ، جان كربی ، اظهار داشت كه هنوز تصمیم رسمی برای بازبینی تعداد نیروهای آمریكایی در افغانستان و عراق گرفته نشده است ، اما وی تأكید كرد كه دولت بایدن “روی درک بهتر وضعیت فعلی با توجه به عملیات در هر دو حساب می کند.” دو کشور “.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  کربی گفت: “رویکرد ما در تلاش برای محافظت از آمریکایی ها در برابر تهدید تروریسم بدون صرف منابع اضافی در این زمینه تغییر نکرده است.”

  به گزارش سایت اخبار امروز :  وال استریت ژورنال همچنین به نقل از سخنگوی پنتاگون اظهار داشت که تصمیم گیری در مورد تعداد نیروهای آمریکایی با تماس با مقامات افغانستان و عراق اتخاذ خواهد شد.

  در پانزدهم ژانویه ، وزارت دفاع آمریكا تحت هدایت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ، قصد خود را برای كاهش نیروهای آمریكایی در افغانستان و عراق به 2500 سرباز در هر دو كشور اعلام كرد.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  در آن زمان کریستوفر میلر ، سرپرست وزارت دفاع با بیان اینکه نیروهای آمریکایی برای اطمینان از “شکست نهایی داعش” در عراق باقی مانده اند ، خاطرنشان کرد که پنتاگون به کار بر روی طرحی ادامه می دهد که تعداد واحدهای نظامی آمریکا در افغانستان را به صفر برساند. مه 2021

  به گزارش سایت اخبار امروز :  در تاریخ 29 فوریه سال 2020 ، ایالات متحده و طالبان افغانستان توافق نامه صلح را در پایتخت قطر امضا کردند که طبق آن ایالات متحده و متحدانش باید طی 14 ماه تمام نیروهای خود را از افغانستان خارج کنند ، در حالی که جنبش طالبان اطمینان حاصل خواهد کرد که این سرزمین ها افغانستان در اقداماتی که امنیت ایالات متحده و متحدانش را تهدید می کند استفاده نمی شود.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند