د. مارس 8th, 2021

  AstraZeneca اعتراف می کند که برای تولید واکسن تا دو ماه عقب مانده است

  به گزارش سایت اخبار امروز : شرکت انگلیسی-سوئدی ، “AstraZeneca” تأخیر خود را در برنامه تولید واکسن ضد ویروس کرونا اعتراف کرد.

  به گزارش سایت اخبار امروز : پاسکال ساوریو ، مدیر شرکت ، در مصاحبه با برخی رسانه های اروپایی گفت: “ما هنوز در تولید ماده اصلی واکسن ، که در کارخانه های واقع در هلند و بلژیک تولید می شود ، مشکل داریم.”

  به گزارش سایت اخبار امروز : وی افزود: “ما معتقدیم كه فرصت یافتن راه حلی برای مشكلات را داریم ، اما دو ماه از برنامه عقب مانده ایم” ، اما تأكید كرد كه این شركت قادر خواهد بود “مقدار معقولی از واكسن” را به کشورهای اتحادیه اروپا در ماه فوریه.

  این شرکت هفته گذشته به کمیسیون اروپا گفت که در سه ماهه اول سال 60 درصد برنامه ریزی شده را کاهش می دهد.

  به گزارش سایت اخبار امروز : سوری ها اتهامات مطرح شده توسط برخی رسانه های اروپایی و برخی سیاستمداران مبنی بر اینکه این شرکت واکسن را با قیمت های مناسب تری به کشورهای دیگر عرضه کرده است ، رد کردند.

  مدیر “AstraZeneca” از ایده تسریع در کار واکسیناسیون با دریافت یک دوز واکسن به جای دو دوز ، با توجه به اینکه یک دوز واحد قادر به “تضمین محافظت کافی” در کوتاه مدت است ، حمایت کرد.

  به گزارش سایت اخبار امروز : لازم به ذکر است که اتحادیه اروپا پس از اعلام کاهش منابع از این شرکت خواسته است توضیحاتی ارائه دهد.

  این در حالی است که یکی دیگر از رسوایی های اتحادیه اروپا در رابطه با کاهش میزان واکسن “Pfizer” ایالات متحده است.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند