ش. فوریه 27th, 2021
  سلاح

  یک مجله آمریکایی درباره 5 سلاح مدرن روسی صحبت می کند که ممکن است عربستان سعودی خریداری کند

  به گزارش سایت اخبار امروز :   عربستان سعودی ممکن است به خرید برخی سلاح های روسی علاقه مند باشد.

  به گزارش سایت اخبار امروز :   این در مقاله ای منتشر شده در مجله آمریکایی Nationaj Interest است. وی 5 نوع سلاح روسی را ذکر کرد که عربستان سعودی می تواند در روسیه خریداری کند.

  در وهله اول سیستم موشکی ضد هوای برد بلند S-400 Triumph قرار دارد. در سال 2017 ، رسانه ها از توافق روسیه و عربستان برای انعقاد معامله خبر دادند. اما در شرایطی که ایالات متحده علیه کسانی که در این توافق نامه شرکت داشتند تحریم کرد ، صحبت ها در این مورد کوتاه شد.

  به گزارش سایت اخبار امروز :   عربستان سعودی همچنین با دانستن اینکه نیروی هوایی سعودی در حال حاضر 200 اف -15 عقاب آمریکایی قدیمی را به خود جلب کرده ، توجه جنگنده های روسی را به خود جلب کرده است. در همان سال ، دو کشور مذاکراتی درباره خرید Su-34S انجام داده بودند ، اما هیچ کس از سرنوشت آن مطلع نبود.

  به گزارش سایت اخبار امروز :   این مجله همچنین از تفنگ دستی AK-103 نام برد. وی گفت: عربستان سعودی در میان چند کشور عربی است که به مدل مدرن مسلسل کلاشینکف و تولید آن تحت لیسانس علاقه نشان می دهد. در سال 2019 ، مذاکراتی بین عربستان سعودی و روسیه در مورد تولید کلاشینکف در کشور آنها انجام شد و عربستان سعودی موافقت کرد مقدار زیادی از آن را وارد کند.

  به گزارش سایت اخبار امروز :   سلاح دیگری که ممکن است مورد توجه کارشناسان نظامی سعودی قرار گیرد ، شعله کش سنگین TOS-1A است. در سال 2017 ، SAMI تفاهم نامه ای را با شرکت روسی “Rosoboronexport” در مورد تولید این سلاح خطرناک در عربستان سعودی و واردات مقادیر آن نیز امضا کرد. ارتش سعودی ممکن است از شعله افکن روسی برای از بین بردن خودروهای زرهی سبک و پشتیبانی از تیم های مکانیکی خود استفاده کند.

  به گزارش سایت اخبار امروز :   در مورد نوع پنجم سلاحی که ممکن است عربستان سعودی خریداری کند ، این سامانه موشکی ضد تانک “کورنت” است. این روزنامه گفت که شرکت سعودی SAMI نسخه های به روز شده ضد تانک روسی “Kornet” را خریداری کرده است.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند