ش. فوریه 27th, 2021
  سریلانکا

  میانمار … رئیس جمهور کشور ، رهبر حزب حاکم و مقامات ارشد دستگیر شدند

  به گزارش سایت اخبار امروز :  حزب حاکم “لیگ ملی برای دموکراسی” در میانمار از بازداشت رئیس جمهور این کشور ، وین مینت و رهبر حزب آنگ سان سوچی و دیگر مقامات ارشد سحر امروز خبر داد.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  سخنگوی حزب میو نیونت به “رویترز” گفت: “من می خواهم به مردم ما اطلاع دهم كه بی پروا به این مسئله پاسخ ندهند و من می خواهم كه آنها مطابق قانون عمل كنند” و افزود كه انتظار دارد وی نیز دستگیر شود.

  ارتش میانمار روز شنبه اعلام کرد که از قانون اساسی این کشور محافظت می کند ، آن را رعایت می کند و طبق قانون عمل می کند ، در میان ترس در این کشور که ممکن است نیروهای مسلح برای به دست گرفتن قدرت تلاش کنند.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  در بیانیه رسمی ، ارتش گفت كه اظهارات اخیر فرمانده ارشد ارتش خود در مورد لغو قانون اساسی توسط رسانه ها و برخی سازمان ها سو mis تعبیر شده است.

  به نوبه خود ، حزب حاکم لیگ ملی برای دموکراسی ، که در انتخابات نوامبر با اکثریت قاطع پیروز شد ، گفت که بیانیه ارتش در مورد اوضاع کشور را به عنوان توضیح مناسب پس از اینکه نیروهای مسلح گفتند از قانون اساسی محافظت می کنند و پیروی می کنند ، پذیرفت. .

  به گزارش سایت اخبار امروز :  وی افزود که این حزب می خواست ارتش سازمانی باشد که “اراده مردم در مورد انتخابات را بپذیرد”.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند