ش. فوریه 27th, 2021
  طالبان

  طالبان: در صورت نقض توافق دوحه با واشنگتن ، توافق نامه دوحه با واشنگتن را بررسی خواهیم کرد

  به گزارش سایت اخبار امروز : جنبش “طالبان” امروز سه شنبه تأیید کرد که “در صورت نقض این توافق توسط دولت رئیس جمهور جدید آمریكا ، جو بایدن ، توافق نامه دوحه با ایالات متحده آمریكا را تجدیدنظر خواهد كرد.”

  به گزارش سایت اخبار امروز : “طالبان” با توجه به اینکه این “تکرار تجربیات قبلی” است ، بر رد اعلامیه ناتو مبنی بر قصد خود برای ماندن در افغانستان پس از ماه مه آینده تأکید کرد.

  به گزارش سایت اخبار امروز : از طرف خود ، سهیل شاهین ، سخنگوی دفتر سیاسی جنبش “طالبان” در دوحه ، در جمع بندی نمایندگان این جنبش به تهران گفت: “ما چهار سال است که با آمریکا توافق نامه ای منعقد نکرده ایم ، بلکه نتیجه گرفتیم توافق نامه ای با ایالات متحده و رژیم حاکم آن. ما به این توافق پایبند هستیم. “در صورت نقض آن توسط دولت بایدن ، ما موقعیت خود را دوباره ارزیابی خواهیم کرد.”

  وی با اشاره به اینکه “طبق توافق نامه دوحه ، طالبان باقی ماندن نیروهای نظامی آمریکایی را پس از چهارده ماه ، برابر با اشغال افغانستان در نظر خواهند گرفت” ، خاطرنشان کرد که “این جنبش به مدت 20 سال با نیروهای آمریکایی جنگیده است ، و در صورت باقی ماندن به جنگ ادامه دهید. “او وجود هرگونه توافق پنهانی با طرف آمریکایی را انکار کرد.

  به گزارش سایت اخبار امروز : شاهین افزود ، “پس از امضای توافق نامه ، آمریكایی ها به ما فرصتی دادند تا افغانستان را ترك كنیم ، و متعهد شدند كه به دولت كابل حمله نخواهند كرد و راه را برای گفتگو میان افغانها هموار می كنند. متأسفانه آنها به سایتهای مجاهدین حمله كردند و ما از این واكنش دفاع كردیم ، اما مطبوعات خشونت را به ما نسبت می دهند. ”

  به گزارش سایت اخبار امروز : وی همچنین با اشاره به اینکه “جنبش طالبان به دنبال ایجاد یک سیستم جامع است که شامل همه طیف های مردم افغانستان باشد” ، افزود: “ما در افغانستان یک سیستم جامع می خواهیم و با همه در حال گفتگو هستیم و به دنبال برای انحصار قدرت. ”

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند