پ. مه 13th, 2021
  طالبان

  هشدار “طالبان” به ناتو در مورد “ادامه جنگ”

  به گزارش سایت اخبار امروز : جنبش طالبان در حالی که اتحاد در حال بررسی خروج عمدی از افغانستان بود ، ناتو را از ادامه جنگ نگران کرد.

  به گزارش سایت اخبار امروز : “طالبان” گفت: پیام ما به نشست بعدی وزیران ناتو این است که ادامه اشغال و جنگ نه به نفع شما است و نه به نفع مردم و مردم ما است.

  و او ادامه داد: “هر کسی که بخواهد جنگ ها و اشغالگری را گسترش دهد ، مسئول آن خواهد بود ، دقیقاً مانند دو دهه گذشته.”

  به گزارش سایت اخبار امروز : وزرای دفاع ائتلاف قرار است در حالی که خشونت های مسلحانه ادامه دارد ، در یک کنفرانس ویدیویی در مورد کنفرانس ویدیویی در مورد سرنوشت مأموریت 10 هزار نفری ناتو گفتگو کنند.

  سال گذشته ، دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده ، با “طالبان” توافق کرد که بر اساس آن ، در صورت کاهش خشونت و پیشرفت مذاکرات صلح با دولت کابل ، ایالات متحده موافقت کرد تا افغانستان را برای نیروهای خارجی ترک کند.

  به گزارش سایت اخبار امروز :دولت جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ، اعلام کرد که در حال بررسی این توافق نامه است ، اما پنتاگون گروه شورشی افغانستان را به عدم تحقق وعده های خود متهم کرد.

  به گزارش سایت اخبار امروز :روز شنبه ، جنبش “طالبان” با اعلام اینکه “سطح عملیاتی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است” ، اعلام کرد که “به طور جدی به توافق نامه آمریکا متعهد است”.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند