ش. فوریه 27th, 2021
  وبا

  یک متخصص از هیئت سازمان بهداشت جهانی در مورد محتمل ترین فرضیه در مورد منشا کرونا صحبت می کند

  به گزارش سایت اخبار امروز : یک متخصص آمریکایی که اخیراً به عنوان عضو هیئت WHO از چین بازدید کرده است ، اعلام کرد که یافته های اخیر حاکی از آن است که ویروس کرونا در حال ظهور منشأ مشترک انسان و دام دارد.

  به گزارش سایت اخبار امروز : جانورشناس انگلیسی مقیم ایالات متحده ، پیتر دازاک ، امروز یکشنبه در مصاحبه ای که توسط روزنامه آمریکایی “نیویورک تایمز” منتشر شد ، در پاسخ به سوالی در مورد محتمل ترین روش برای ظهور کرونا ، گفت که او از این فرضیه که ویروس جدید برای اولین بار در خفاش های جنوب شرقی آسیا یا جنوب چین ظاهر شد و گردش مالی بعدی آن به مزرعه ای برای پرورش حیوانات وحشی تبدیل شد.

  این کارشناس اظهار داشت که بازارهای حیوانات نقش مهمی در شیوع کرونا دارد و تأیید کرد که هیئت بهداشت جهانی که از چین بازدید کرده اخیراً توجه زیادی به معاینات در بازار غذاهای دریایی در ووهان داشته است.

  به گزارش سایت اخبار امروز : داساک با اشاره به اینکه انواع مختلفی از حیوانات در این بازار فروخته می شود ، افزود: کارشناسان چینی در اوایل مرحله همه گیری از برخی از حیوانات داخل و اطراف بازار نمونه برداری کردند و اثرات کرونا در آنها مشاهده نشد ، اما این حیوانات نشان دهنده فقط تعداد انگشت شماری از کسانی که در هنگام شیوع ویروس کرونا در بازار وجود داشتند.

  این کارشناس اشاره کرد که برخی از موارد اولیه “Covid-19” که هیچ ارتباطی با بازار ووهان نداشت ، مربوط به سایر بازارهای حیوانات بود.

  دازاک ، علیرغم اینکه مأموریت WHO اجازه دسترسی به برخی از اطلاعات شخصی مجروحان را نداد ، عقیده کامل خود را در حسن نیت متخصصان چینی ابراز کرد.

  به گزارش سایت اخبار امروز : این کارشناس با حفظ حریم خصوصی شدید اطلاعات بیماران در چین این موضوع را توضیح داد و خاطرنشان کرد: برخی از بیماران سابق موافقت ملاقات با متخصصان را ندارند و تحت فشار قرار نگرفته اند تا آنها را مجبور به این کار کنند.

  وی ادامه داد: “هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم هرگونه حقه بازی در آنجا اتفاق افتاده است.”

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند