ش. فوریه 27th, 2021

  دو ماسک با هم … چکها اقدامات جدیدی را به دلیل “کرونا انگلیس” انجام می دهند

  به گزارش سایت اخبار امروز به گفته یک مقام وزارت بهداشت چک ، ساکنان چک مجبورند از 25 فوریه ماسک های پزشکی ویژه ، ماسک های نانو یا دو ماسک پزشکی را در مکان های شلوغ استفاده کنند.

  طبق گفته وزیر بهداشت چک ، یان پلاتنی ، “این اقدام به دلیل گسترش سویه ویروس کرونا در انگلیس است … و الزام جدید به ویژه در مغازه ها ، بیمارستان ها ، حمل و نقل عمومی و ایستگاه ها اعمال خواهد شد.”

  پلاتنی افزود: “در همه این مکان ها ، شهروندان باید همزمان از ماسک FFP2 ، ماسک در مقیاس نانو یا دو ماسک استفاده کنند.”

  به گزارش سایت اخبار امروز وی افزود: شورای وزیران هنوز موضوع پرداخت غرامت پولی برای گروه های آسیب پذیر اجتماعی را در نظر نگرفته است ، زیرا اقتصاددانان تخمین می زنند که ممکن است این ماسک ها برای یک خانواده چهار نفره به 2000 کرون (حدود 93 دلار) در ماه نیاز داشته باشند.

  پزشکان می ترسند که بسیاری از افراد ، به دلیل شرایط اقتصادی و هزینه ، برای مدت طولانی از یک دستگاه تنفس (یک ماسک) استفاده کنند ، که عملاً این عامل را به منبع دیگر و ناقل عفونت تبدیل می کند.

  به گزارش سایت اخبار امروز در جمهوری چک ، از ساعت 21:00 تا 5:00 ، یک سیستم اضطراری معرفی شده است ، زیرا در این مدت مقررات منع رفت و آمد اعمال می شود. سه استان بسته شده است ، دو استان در غرب کشور و دیگری در شرق ، زیرا تعداد بیماران مبتلا به کرونا در این استانها به طرز چشمگیری افزایش می یابد.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند