ش. فوریه 27th, 2021

  فیس بوک قصد دارد بعد از بحران و توافق با دولت ، صفحات خبری استرالیا را بازیابی کند

  به گزارش سایت اخبار امروز فیس بوک امروز سه شنبه اعلام کرد که قصد دارد صفحات خبری استرالیا را طی چند روز آینده بازیابی کند.

  این اتفاق پس از توافق فیس بوک با دولت استرالیا برای اصلاح قانونی بود که غول شبکه های اجتماعی (فیس بوک) را مجبور به پرداخت پول به شرکت های رسانه ای در ازای دریافت مطالب خبری کند.

  در همین رابطه ، “فیس بوک” گفت: “ما از تصویب دولت استرالیا در مورد تعدادی از تغییرات و تضمین هایی که نگرانی های اساسی ما را برطرف می کند ، راضی هستیم.”

  به گزارش سایت اخبار امروز سال گذشته ، دولت استرالیا اعلام کرد که غول های دیجیتال آمریکایی ، “فیس بوک” و “گوگل” را مجبور می کند به سازمان های رسانه ای کشور بابت مطالب خود پول پرداخت کنند ، اقدامی بی سابقه در جهان با هدف محافظت از روزنامه نگاری مستقل.

  از طرف خود ، جاش فریدنبرگ ، وزیر خزانه داری استرالیا گفت که او “با” مارک زاکربرگ “رئیس فیس بوک” بحث سازنده “داشت و خاطرنشان کرد که” بحث و گفتگوها با شرکت آمریکایی درباره این لایحه ادامه خواهد یافت. ”

  به گزارش سایت اخبار امروز لازم به ذکر است که بحران بین استرالیا و فیس بوک بیش از یک هفته پیش بدتر شد ، زمانی که کانبرا تصویب قانونی را برای هدف قرار دادن غول های فناوری مانند فیس بوک و گوگل ، که متعلق به Alphabet است ، تصویب کرد

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند