ش. فوریه 27th, 2021

  واشنگتن مجازاتهایی را علیه “ژنرالهای” دوران نظامی میانمار اعمال می کند

  به گزارش سایت اخبار امروز ایالات متحده از اعمال تحریم ها علیه دو عضو شورای نظامی در میانمار خبر داد و تهدید به اقدامات بیشتر ، به دلیل کودتای 1 فوریه است.

  دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا نشان داد که این اقدام فرمانده کل نیروی هوایی ارتش میانمار ، ژنرال مونگ ماونگ کیاو ، و سرلشکر Mo Myint Ton ، رئیس ستاد پیشین ارتش و فرمانده دفتر عملیات ویژه نظامی که بر عملیات از پایتخت نایپیداو نظارت دارد.

  در بیانیه ای ، وزارتخانه تأیید کرد که “ارتش در میانمار باید از اقدامات خود عقب نشینی کند و به سرعت دولت منتخب دموکراتیک در برمه (میانمار) را بازگرداند ،” تهدید می کند که اگر این اتفاق نیفتد. “خزانه داری از اقدامات بعدی دریغ نخواهد کرد. ”

  به گزارش سایت اخبار امروز از طرف خود ، آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ، این تهدید را تأیید کرد و در بیانیه ای گفت: “ما از اقدام بیشتر علیه کسانی که مرتکب خشونت می شوند و اراده مردم را سرکوب می کنند ، دریغ نخواهیم کرد.”

  تنش ها در میانمار با افزایش تظاهرات علیه کودتای نظامی در حال افزایش است و خواستار آزادی رهبران غیرنظامی بازداشت شده به رهبری “آنگ سان سوچی” رئیس اتحادیه ملی دموکراسی است.

  به گزارش سایت اخبار امروز ارتش در اوایل این ماه قدرت را در میانمار به دست گرفت و ادعا كرد كه نتایج انتخابات كه در ماه نوامبر برگزار شد ، توسط اتحادیه ملی دموكراسی تقلب و برنده شد.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند