س. آوریل 13th, 2021

  بمباران جدید ترکیه در استان دهوک ، شمال عراق

  به گزارش سایت اخبار امروز :  رسانه های محلی در دهوک ، در شمال کردستان عراق ، تایید کردند که هواپیماهای جنگی ترکیه سه روستای نزدیک جبل کارا در استان را بمباران کردند.

  العامری: ارتش ترکیه در حال آماده سازی برای حمله به کوه سنجار در شمال عراق است
  مدیر منطقه دینارا ، شعبان بارواری ، گفت: “هواپیمای ترکیه ای روستاهای سیانی و آرکینی را در جبل کارا و همچنین روستای جیم راباتی را که نیز به رشته کوه وابسته است بمباران کرد.”

  وی افزود: “تلفات جانی نداشته است ، اما این عملیات به دلیل شدت بمباران باعث ترس و وحشت مردم شده است.”

  به گزارش سایت اخبار امروز :  از طرف خود ، منابع محلی اظهار داشتند که “روستاهای بانکی بالا و پایین بانکی در منطقه زاخو نیز بمباران شدند.”

  در اوایل هفته جاری ، نیروی هوایی ترکیه یک عملیات هوایی را انجام داد و 4 روستا در منطقه آمدیا در استان دهوک را هدف قرار داد ، بدون انتظار تلفات.

  بمباران ترکیه نزدیک به 20 سال در مناطق جداگانه ای از استان دهوک ادامه دارد ، زیرا آنکارا می گوید سایت های پ.ک.ک را هدف قرار داده است ، اما عملیات بمب گذاری علاوه بر خسارات مادی ، در طی سه سال گذشته جان 33 غیرنظامی را گرفته است.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  در ابتدای این ماه ، آنکارا عملیاتی هوایی را در رشته کوه “کارا” آغاز کرد که 4 روز به طول انجامید و علی رغم اعلام پایان رسمی این عملیات ، اما نیروهای ترک هر از چندگاهی بمباران جداگانه ای در منطقه انجام دادند.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند