س. آوریل 13th, 2021

  رئیس جمهور ارمنستان هنوز در حال مطالعه درخواست پاشینیان برای برکناری رئیس ستاد است

  به گزارش سایت اخبار امروز : رئیس جمهور ارمنستان ، ارمنستان سارکیسیان امروز جمعه با حضور در هیأتی از مخالفان جلسه ای را با هدف بحث در مورد آخرین تحولات این کشور که دور جدیدی از بحران سیاسی را پشت سر می گذارد ، برگزار کرد.

  آژانس روسی “نووستی” به نقل از یكی از رهبران ائتلاف مخالف “جنبش برای نجات ملت” ، رئیس سابق سرویس امنیت ملی ، آرتور وانیتسیان ، گفت كه رئیس جمهور جمهوری مخالفان را در مورد قصد خود اطمینان داد برای ادامه مشاوره در مورد درخواست نخست وزیر نیکول پاشینیان برای برکناری رئیس ستاد Onik Gasparyan.

  وانیتزیان اظهار داشت که سرکیسیان هنوز تصمیم نهایی در این زمینه اتخاذ نکرده است ، علیرغم گزارش هایی مبنی بر تصمیم گیری رئیس جمهور مبنی بر عدم امضای این تصمیم و استرداد آن به پاشینیان.

  به گزارش سایت اخبار امروز : مخالفت ها حاکی از آن است که رئیس جمهور جمهوری قرار است در اواخر روز جلسه ای با رئیس ستاد برگزار کند.

  دفاتر سرکیسیان و پاشینیان گزارش های مبنی بر بازگشت تصمیم فوق توسط رئیس جمهور به نخست وزیر را رد کردند.

  این تحولات در پس زمینه وخیم تر شدن بحران سیاسی در ارمنستان اتفاق می افتد ، جایی که ستاد کل روز گذشته ، در واکنش به تصمیم نخست وزیر برای برکناری معاون اول رئیس ستاد ، تیران خاچاتوریان ، پس از گزارش هایی مبنی بر این ، استعفای دولت پاشینیان را خواستار شد. مقام از سخنان پاشینیان در مورد ناکارآمدی موشک ها خندید. Iskander-M یک ارتش ارمنستان ساخت روسیه است.

  به گزارش سایت اخبار امروز : از طرف دیگر ، پاشینیان بیانیه ستاد کل را یک اقدام به کودتای نظامی توصیف کرد و از برکناری رئیس ستاد گاسپاریان خبر داد ، اما این تصمیم تا زمانی که به تصویب رئیس جمهوری نرسد ، لازم الاجرا نخواهد شد.

  پاشینیان روز گذشته تأکید کرد که امتناع سرکیسیان از امضای این تصمیم به معنای “پیوستن به انقلابیون” است ، در عین حال رئیس ستاد را خواست تا به طور داوطلبانه پست خود را ترک کند.

  تظاهرات مردمی در حمایت و علیه پاشینیان در ایروان پایتخت ادامه دارد.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند