س. آوریل 13th, 2021

  پس از دیدار عمران خان .. سریلانکا سوزاندن اجباری اجساد مردگان در کرونا را لغو می کند

  به گزارش سایت اخبار امروز : سریلانکا روز جمعه تصمیم به سوزاندن اجباری اجساد متوفی با Covid-19 را لغو کرد ، چند روز پس از آنکه عمران خان ، نخست وزیر پاکستان ، که از این جزیره بازدید کرده بود ، خواستار احترام به آیین های اسلامی برای دفن مردگان شد.

  و وزیر بهداشت پاویترا وانیاراچه ، بر اساس اطلاعیه ای که در روزنامه رسمی منتشر شده ، ممنوعیت دفن مردگان را از آوریل گذشته پس از ثبت اولین مرگ ناشی از اپیدمی در کشور لغو کرده است.

  این اطلاعیه هیچ توجیهی برای این تغییر ناگهانی ارائه نمی دهد ، در حالی که دولت سریلانكا بارها درخواست های جامعه مسلمان محلی را كه توسط سازمان های بین المللی پشتیبانی می شود ، مبنی بر اجازه دادن به دفن مسلمانان طبق آئین هایشان ، رد كرده است.

  به گزارش سایت اخبار امروز : مسلمانان 10 درصد از 21 میلیون نفر در این جزیره در اقیانوس هند را تشکیل می دهند.

  به گفته منابع رسمی ، عمران خان ، نخست وزیر پاکستان ، که این هفته برای بازدید رسمی از کلمبو سفر کرده بود ، مسئله بسیار حساس سوزاندن بدن برای مسلمانان را با رئیس جمهور گوتابایا راجاپاکسا و نخست وزیر ماهیندا راجاپاکسا مطرح کرده است.

  به گزارش سایت اخبار امروز : دولت دفن اجساد افرادی را که در اثر Covid-19 درگذشتند به دلیل ترس روحانیون با نفوذ بودایی از آلوده شدن اجساد به آبهای زیرزمینی و انتشار ویروس ممنوع کرد.

  سازمان بهداشت جهانی معتقد است که این خطر وجود ندارد ، اما دولت سریلانکا از گوش دادن به آن خودداری کرده است.

  از زمان حملات خونین عید پاک 2019 که توسط جهادگران به این جزیره آغاز شد ، تنش بین مسلمانان و اکثریت سینهالی ، که بیشتر آنها بودایی بودند ، شدت داشته است.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند