س. آوریل 13th, 2021

  واشنگتن و سئول در حال رایزنی درباره سیاست جدید ایالات متحده در قبال کره شمالی هستند

  به گزارش سایت اخبار امروز کره جنوبی گفت که سوه هون ، مقام ارشد امنیت ملی این کشور ، در مورد بررسی سیاست رئیس جمهور جدید ، جو بایدن ، با بررسی واشنگتن ، سیاست ایالات متحده در قبال کره شمالی را بررسی کرد.

  کانگ مین سوک ، سخنگوی کاخ سفید، گزارش داد که سوه هون ، مدیر امنیت ملی کاخ سفید ، با مشاور امنیت ملی کاخ سفید ، جیک سالیوان ، اوضاع امنیتی شبه جزیره کره را ارزیابی کرده و آنها در مورد واشنگتن در حال بررسی استراتژی خود در قبال کره شمالی است.

  وی خاطرنشان کرد: این مشاوره ها طی یک مکالمه تلفنی که حدود یک ساعت به طول انجامیده است صورت گرفته است.

  به گزارش سایت اخبار امروز کاخ سفید همچنین نشان داد که دو طرف توافق کردند که به منظور خنثی سازی هسته ای شبه جزیره کره و ایجاد صلح پایدار ، به هماهنگی نزدیک ادامه دهند و توافق کردند که اتحاد را بر اساس ارزشهای مشترک تقویت کنند ، توضیح داد که دو طرف در مورد راه های همکاری گفتگو کردند درمورد همه گیری کرونا و همچنین مسائل منطقه ای و جهانی.

  از سوی دیگر ، کاخ سفید اظهار داشت که سوه و سالیوان مجدداً بر قدرت اتحاد ، تعهد مشترک خود برای هماهنگی نزدیک در امور کره شمالی و اهمیت حفظ صلح و ثبات منطقه تأکید کردند و آنها بر مجموعه مشترک خارجی اولویت های سیاست ، از جمله پرداختن به بیماری همه گیر کرونا و تغییرات آب و هوایی.

  به گزارش سایت اخبار امروز این دومین مکالمه تلفنی بین مقامات هر دو طرف است ، پس از تماس قبلی در 23 ژانویه ، اندکی پس از آغاز کار دولت جدید ایالات متحده.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند