س. آوریل 13th, 2021

  وزارت بهداشت فلسطین “10 هزار از 12000 دوز واکسنی که به صورت رایگان از روسیه دریافت کردیم

  به گزارش سایت اخبار امروز  وزارت بهداشت فلسطین تأیید کرد که 12000 دوز واکسن کرونا دریافت کرده است ، 2000 دوز به استانهای جنوبی و 200 دوز نیز به درخواست و تأیید رئیس جمهور محمود عباس به دادگاه سلطنتی اردن ارسال شده است.

  در بیانیه صادر شده توسط این وزارتخانه آمده است كه “9800 دوز به استانهای شمالی اختصاص یافته است كه برای واكسین كردن 4900 نفر كافی است ، زیرا هر دو دوز آن به هر گیرنده داده می شود.”

  وی افزود: “90٪ واکسیناسیون های موجود در استان های شمالی به پرسنل بهداشتی در مراقبت های ویژه ، بیمارستان های دولتی و خصوصی ، کارگران در مراکز درمانی (Covid-19) ، کارگران بخش های اورژانس و همچنین کارگران وزارت ساختمان بهداشت در رام الله و نابلس. ”

  به گزارش سایت اخبار امروز  وی ادامه داد: این واکسن به اعضای تیم ملی داده شده است که در یک مسابقه به نمایندگی از فلسطین سفر می کنند و وزرای دولت و پرسنل امنیتی که در ریاست جمهوری و کابینه کار می کنند و با رئیس جمهور و نخست وزیر در تماس مستقیم هستند ”

  وی توضیح داد: “سفارتخانه های برخی کشورها برای واکسیناسیون کادرهایشان فراهم شده است و حدود 100 دانشجو برای سفر واکسن درخواست کرده اند.”

  وی خاطرنشان کرد: “کارگران کمیته مرکزی انتخابات و اعضای کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین که بیش از 65 سال سن دارند ، واکسینه شدند.”

  به گزارش سایت اخبار امروز ر این وزارتخانه تأكید كرد كه “اولین گروه واكسن خریداری شده توسط دولت فلسطین انتظار می رود در هفته های آینده” ، تأكید كرد كه “تأخیر ورود آنها به دلایل مربوط به تولیدكنندگان ، رقابت جهانی برای آنها و حمل و نقل است. رویه ها “.

  به گزارش سایت اخبار امروز  وی خاطرنشان کرد که 12000 پرداختی که وزارت دریافت کرده است ، که 10 هزار آن توسط روسیه به صورت کمک مالی تأمین شده است.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند