س. آوریل 13th, 2021

  اولین شکست بایدن در سنا

  به گزارش سایت اخبار امروز :  جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در اولین شکست برای رئیس جمهور دموکرات در سنا ، روز سه شنبه از لغو نامزدی نیرا تاندین برای اداره دفتر مدیریت و بودجه در کاخ سفید خبر داد.

  بایدن در بیانیه ای گفت: “من درخواست نیرا تاندین را برای پس گرفتن نامزدی وی برای سمت مدیر دفتر مدیریت و بودجه پذیرفتم.”

  این کاهش پس از آن رخ داد که تعدادی از سناتورهای معتدل جمهوری خواه ، علاوه بر یک سناتور دموکرات ، اعلام کردند که آنها به نصب تندن در این سمت رأی می دهند.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  از زمان اعلام کاندیداتوری ، تاندین هدف انتقاد سناتورهای زن از هر دو حزب قرار گرفته است ، جمهوری خواهان اظهار داشتند که آنها از انتقاد قبلاً خشونت آمیز وی از چندین سناتور خشمگین شده اند ، در حالی که ترقی خواهان نزدیک به سناتور برنی سندرز وی را بسیار متوسط ​​ارزیابی کرده اند.

  اما گلوله رحمت نامزدی وی سرانجام توسط سناتور دموکرات جو مانسیون از ویرجینیا غربی شلیک شد که در اواخر فوریه گفت: “من فکر می کنم اظهارات بیش از حد جانبدارانه وی پیامدهای سمی و منفی بر روابط مهم کاری اعضای کنگره و مدیر جدید بودجه و بودجه ، “افزود:” به همین دلیل نمی توانم از انتصاب وی حمایت کنم. ”

  به گزارش سایت اخبار امروز :  سنای ایالات متحده قدرت تأیید یا رد نامزدهای ریاست جمهوری برای سمت های اصلی دولت را دارد. و نامزدهای ریاست جمهوری حداقل با 51 رأی تأیید می شود.

  دموکرات ها در مجلس سنا اکثریت بسیار کمی دارند ، زیرا آنها مجلس را به همان اندازه با جمهوری خواهان تقسیم می کنند (50-50) ، اما معاون رئیس جمهور کمالا هریس ، که طبق قانون اساسی موقعیت رئیس مجلس را در اختیار دارد ، می تواند هر زمان که بخواهد رای دهد که او را قادر می سازد ، در صورت لزوم ، تعادل را به نفع حزب دموکرات خود تغییر دهد.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  این توازن قوا به این معنی است که فرار هر سناتور دموکرات باید با رای سناتور جمهوریخواه جبران شود. کاخ سفید روز سه شنبه تلاش کرد برخی سناتورهای جمهوری خواه را راضی کند تا به تاندن رأی دهند ، اما ظاهرا تلاش وی به نتیجه نرسید.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند