س. آوریل 13th, 2021

  میانمار … دو اتهام جدید برای رئیس جمهور برکنار شده

  به گزارش سایت اخبار امروز :  موانگ ژائو ، وكیل رئیس جمهور بركنار شده میانمار ، وین مینت ، گفت كه موكل وی با دو اتهام جدید روبرو است ، یكی از آنها “نقض قانون اساسی” است كه مجازات آن تا سه سال زندان است.

  موانگ ژائو خاطرنشان کرد ، “هنوز مشخص نیست که رئیس جمهور وین مایینت کی محاکمه خواهد شد.”

  از سوی دیگر ، رسانه های دولتی در میانمار گفتند که وزیر خارجه منصوب شده توسط ارتش در جلسه انجمن ملل جنوب شرقی آسیا (آسه آن) شرکت کرد و شاهد “تبادل نظر در مورد مسائل منطقه ای و بین المللی” بود ، در حالی که گزارش منتشر شده توسط روزنامه “جهانی جدید نور” از میانمار ، “او به هدف جلسه ویژه اشاره نکرد و همچنین جزئیاتی از آنچه توسط وزرای خارجه منطقه مورد بحث قرار گرفت را ارائه نداد.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  این روزنامه همچنین گفت که وزیر امور خارجه میانمار “جلسه را از بی نظمی های رأی گیری که باعث مخدوش شدن انتخابات سال گذشته و برنامه های دولت نظامی شده است”.

  گزارش شده است که ارتش در اول فوریه قدرت را در میانمار به دست گرفت ، یک سال وضعیت اضطراری را در این کشور اعلام کرد و رهبری غیرنظامی این کشور از جمله رئیس جمهور ، وین مینت و رهبر حزب حاکم ، آنگ سان را دستگیر کرد. سو کی ، و در طی انتخابات عمومی اخیر در کشور ، که در نوامبر سال 2020 برگزار شد ، بی نظمی اعلام کرد.

  در حالی که سازمان ملل خواستار بازگشت حکومت غیرنظامی در این کشور و آزادی بازداشت شدگان است ، میانمار شاهد اعتراضات گسترده علیه حاکمان نظامی است.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند