س. آوریل 13th, 2021

  کره جنوبی پس از دریافت واکسن “AstraZeneca” ، در مورد دو مورد مرگ تحقیق می کند

  به گزارش سایت اخبار امروز :  امروز ، چهارشنبه ، مقامات کره جنوبی اعلام کردند که در حال بررسی مرگ دو نفر هستند که ظرف چند روز از دریافت واکسن ضد ویروس کرونا “AstraZeneca” فوت کردند.

  خبرگزاری یونهاپ گزارش داد که یک بیمار 63 ساله با بیماری عروق مغزی پس از تزریق واکسن “AstraZeneca” دچار علائمی از جمله درجه حرارت بالا شد. وی روز سه شنبه به بیمارستان بزرگتری منتقل شد اما پس از ظاهر شدن درگذشت. علائم مسمومیت خون و ذات الریه.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  یونهاپ خاطرنشان كرد: فرد دیگری در حدود پنجاه سالگی كه دارای اختلال قلبی و دیابت بود ، روز چهارشنبه پس از دریافت چندین حمله قلبی ، پس از دریافت همان واكسن روز قبل درگذشت.

  یک مقام مسئول در آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری کره (KDCA) گفت که در حال بررسی علت مرگ است ، اما جزئیات یا جزئیات خبرگزاری یونهاپ را تأیید نکرد.

  سخنگوی AstraZeneca در سئول گفت این شرکت در حال حاضر نظری ندارد.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  کره جنوبی هفته گذشته واکسیناسیون ساکنان خود را آغاز کرد. KDCA در بیانیه ای اعلام کرد ، تا نیمه شب سه شنبه ، 85904 نفر اولین دوزهای واکسن AstraZeneca را دریافت کرده اند و 1524 دوز Pfizer نیز دریافت شده است.

  این پس از آن است که نخست وزیر کره جنوبی ، جونگ سه گیون ، به مقامات دستور داد تا تصویب واکسیناسیون واکسن “AstraZeneca” برای افراد 65 ساله یا بالاتر را بررسی کنند ، زیرا کره واکسیناسیون افراد بالای 65 سال با این واکسن را ممنوع می کند.

  به گزارش سایت اخبار امروز :  نخست وزیر در جلسه روزانه آژانس های مربوط به پاسخ به ویروس کرونا گفت که دستورالعمل های وی بر اساس تصویب اخیر فرانسه در استفاده از واکسن با افراد بین 65 تا 74 سال است ، و بررسی آلمان در حال انجام است واکسیناسیون افراد بالای 65 سال و بالاتر با واکسن ، تأکید بر اینکه وی این کار را نخواهد کرد تاخیر در تلاش کشور برای دستیابی به مصونیت گله تا ماه نوامبر وجود دارد.

  منبع خبر : سایت اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند